Google search

18 лютого виповнилося 82 роки корифею сучасної педіатрії - професору, заслуженому лікарю України Вячеславу Бережному.

Професор Бережний свою трудову діяльність розпочав в 1962 р. лікарем-педіатром Хорольської центральної районної лікарні Полтавської області. З 1966 по 1969 рр. навчався в аспірантурі кафедри факультетської педіатрії Київського медичного інституту імені О. О. Богомольця.

У 1969 р. захистив кандидатську дисертацію «Клініко-інструментальна характеристика функціонального стану серцевого мязу при хронічному тонзиліті у дітей», а в 1982 р. успішно захистив докторську дисертацію «Стафілококова інфекція з затяжним, рецидивуючим та хронічним перебігом у дітей».

У 1989 р. Вячеславу Бережному було присвоєно вчене звання професора  і цього року він розпочав свій трудовий стаж у НМАПО імені П. Л. Шупика, спочатку на посаді професора кафедри педіатрії - 2, а в 1991 - 2017 рр. очолював кафедру педіатрії - 2 Київського інституту удосконалення лікарів (нині Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика). Сьогодні – професор кафедри педіатрії -2.

Протягом 1989 – 2013 рр. професор Бережний керував педіатричною службою України, виконуючи обов’язки головного педіатра МОЗ України.

Під його керівництвом педіатрична служба України мала значні здобутки, і в першу чергу, зниження малюкової смертності в Україні – одного із важливих державних соціально-економічних показників.

За вагомий внесок в охороні здоров’я дітей Вячеслав Володимирович неодноразового нагороджувався Почесними грамотами Верховної Ради України, Міністерства охорони здоров’я України, мера Києва, нагороджений найвищою нагородою Національної академії медичних наук України - медаллю імені академіка М. Д. Стражеска «За заслуги в охороні здоров’я». У 1998 р. Указом Президента України присвоєно почесне звання «Заслужений лікар України».

Під керівництвом професора Бережного виконані 9 кандидатських та 2 докторські дисертації. Професор Бережний опублікував 476 наукових праць, серед яких 12 монографій і навчально-методичних посібників, 1 підручник для лікарів і студентів «Дитячі хвороби».

Автор 13 методичних рекомендацій, 16 інформаційних листів про нововведення в системі охорони здоров’я, 18 винаходів та деклараційних патентів на корисну модель та Національний підручник «Педіатрія» в 2-х томах під редакцією професора Бережного для післядипломного навчання.

Сьогодні Вячеслав Володимирович повний сил та творчих планів.

Колектив Інституту сімейної медицини, кафедри педіатрії -2 вітає відомого вченого професора Вячеслава Бережного з Днем народження і бажає йому здоров’я, виконання всіх творчих планів, натхнення та плідної роботи.