Google search

18 лютого 2020 року відбулася чергова конференція Асоціації анестезіологів м. Києва (голова – професор А. Біляєв), яка була організована кафедрою дитячої анестезіології та інтенсивної терапії НМАПО імені П.Л. Шупика за підтримки Національного інституту раку.

В першій частині засідання виступив доцент кафедри С. Недашківський із доповіддю «Медикаментозно зумовлені ураження печінки: причини, діагностика, патогенез, напрямки лікування». Він акцентував увагу на звичайних медикаментозних препаратах, що використовуються в рутинній практиці у відділеннях анестезіології та інтенсивної терапії, і можуть призвести до пошкодження функції печінки. Підкреслив вплив медикаментів не тільки на гепатоцити, а й на імунну відповідь. У доповіді були висвітлені першочергові дії та принципи лікування медикаментозних уражень печінки, а також зазначені показання до трансплантації печінки з позицій доказової медицини та сучасних світових рекомендацій.

В другій частині засідання слухачі мали нагоду ознайомитись із питаннями імплементації у практику програми так званого прискореного відновлення пацієнта після хірургічних втручань, яка в англомовній літературі відома під назвою Enhanced Recovery After Surgery (ERAS). Доповідь представив Ф. Загоруйко, лікар-анестезіолог Національного інституту раку, за матеріалами 7-го Всесвітнього конгресу ERAS (2019 р.) в Ліверпулі.  Цікавинкою доповіді був приклад впровадження принципів ERAS у країнах з низьким доходом, в якому були окреслені конкретні кроки та критерії успіху цього процесу. Жвава дискусія наприкінці доповіді свідчила про велику зацікавленість колег в даній темі, адже ERAS – це процес мультидисциплінарний і потребує не тільки модифікації  анестезіологічної практики, а й залучення інших фахівців та зміни деяких організаційних підходів до лікування хірургічних пацієнтів у наших лікарнях.

Не менш цікавою була і доповідь доцента кафедри анестезіології та ІТ НМАПО імені П.Л. Шупика М. Бондаря «Особливості анестезіологічного забезпечення у алкогользалежних: демонстрація клінічного випадку» в заключній частині засідання.  Доповідач акцентував увагу на вплив алкоголю на окремі системи організму та на змінах у дії анестетиків в умовах алкогольної інтоксикації. На прикладі клінічного випадку він охарактеризував, яких труднощів може зазнати лікар-анестезіолог при наданні допомоги алкогользалежним пацієнтам і як запобігти помилкам. Кількість алкогользалежних пацієнтів в країні все ще залишається великою, тому, безумовно, тема доповіді була актуальною, що підтверджували численні питання у дискусії.

Читайте також