14 травня 2020 року в м. Києві, під егідою Асоціації алергологів України, відбулася «Всеукраїнська конференція «Актуальні питання виявлення і лікування алергічних захворювань» в онлайн форматі, одним з організаторів якої був професор кафедри фтизіатрії і пульмонології Інституту сімейної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика професор Сергій Зайков - президент Асоціації алергологів України.

Алергічні захворювання на сьогодні є одними з найбільш поширених у різних країнах світу, на них страждає від 10 до 40 % населення. З такими пацієнтами майже кожен день стикаються лікарі різного фаху, тому не дивно, що в роботі конференції взяли участь не лише лікарі-алергологи, але й пульмонологи, дерматологи, оториноларингологи, лікарі загальної практики / сімейної медицини, терапевти, педіатри та фахівці інших спеціальностей.  Завдяки сучасним технологіям в роботі  конференції взяли участь понад 5,5 тис. лікарів з різних регіонів країни, які прослухали цікаві доповіді з найбільш актуальних проблем діагностики, лікування та профілактики бронхіальної астми, алергічного ринокон’юктивіту, атопічного дерматиту, харчової непереносимості, харчової алергії, хронічної кропив’янки, медикаментозної алергії тощо.

З доповідями на конференції виступили провідні фахівці з питань алергології, зокрема професори Б. Пухлик (Ізраїль), С. Зайков, І. Гогунська, О. Охотнікова, Т. Уманець, О. Мельников, Т. Воробйова (Київ), С. Недельська (Запоріжжя), Є. Дитятковська та Т. Святенко (Дніпро), В. Клименко та Т. Бездітко (Харків), С. Пухлік (Одеса), Л. Беш (Львів), доценти А. Богомолов, Н. Сінчук, І. Корицька, О. Бондарчук (Вінниця).

У межах програми безперервної післядипломної медичної освіти лікарі України отримали сучасні знання з своєчасного виявлення та ведення пацієнтів з алергопатологією.