Google search

23 червня 2020 р. в м. Києві відбулося урочисте закладання символічного першого каменю на місці спорудження майбутнього пам‘ятника на честь медичних працівників всього світу, в знак глибокої поваги за врятовані життя, турботу та самовідданість.

Хто з нас іноді не хворіє? Напевне, таких людей дуже мало.

Ми, іноді, не помічаємо роботу та недооцінюємо роль медичного працівника в своєму житті. Останні події в сучасному світі змусили людство відчути свою беззахисність та вразливість перед, здавалося б, на перший погляд, звичайними хворобами.

В стародавні часи значних успіхів досягла медицина у античних державах - давньогрецький лікар Гіппократ, римський природознавець Клавдій Гален, олександрійські лікарі Герофіл і Ерасістрат та ін. У римську епоху значні досягнення також мали Соран, Руф, Орібазій. Не можна не згадати давньокитайську та індійську медицину – в цей період досить високого рівня досягли анатомія, хірургія, вчення про внутрішні хвороби. Візантійська та арабська медицина збагатили світову медичну науку новими описами симптомів хвороб і лікарських засобів. Значну роль у розвитку медицини відіграв таджицький вчений Ібн-Сіна (Авіценна).

У галузі практичної медицини найважливіші події XVI століття — створення італійським лікарем Джироламо Фракасторо вчення про контагіозні (заразні) хвороби і розробка перших наукових основ хірургії французьким лікарем Амбруазом Паре. Швейцарський лікар Парацельс виступив з пропагандою медицини, що ґрунтувалася на досвіді та знаннях. Андреас Везалій, якого вважають творцем сучасної анатомії, описав будову і функції тіла людини. Англійський лікар ВІЛЬЯМ ГАРВЕЙ створив учення про кровообіг. Одне з найбільших відкриттів у медицині відбулось наприкінці XVIII століття, коли британський лікар Едвард Дженнер, який винайшов і здійснив щеплення від натуральної або великої віспи.

Не можемо не згадати найвідоміших лікарів України та інших країн, а саме: Микола Амосов. Сфера: кардіологія, медична та біологічна кібернетика, системний підхід до здоров'я людини. Володимир Бец. Сфера: анатомія і гістологія. Олександр Богомолець. Сфера: патологічна фізіологія. Володимир Філатов. Сфера: офтальмологія. Володимир Хавкін. Сфера: бактеріологія. Микола Скліфосовський. Сфера: хірургія. Григорій Мінх. Сфера: патологічна анатомія. Мико́ла Пирого́в. Сфера: хірургія, анатомія і педагогіка та багато інших.

Становленням цього пам’ятного знаку, ми хотіли б нагадати суспільству, що наше здоров’я і життя, залежить від професійності, порядності й душевної доброти медичного працівника.

Це дійство відбулося за ініціативи директора Інституту сімейної медицини професора Олега Шекери за підтримки ГО «Спільна Перемога», незалежної «Громадської ради з питань культури, молоді та спорту України», КП «Київзеленбуд», МГО «Міжнародна асоціація «Здоров’я суспільства», Київської міської державної адміністрації та печерської районної в місті Києві державної адміністрації.

Читайте також