На кафедрі патологічної та топографічної анатомії у період карантину відповідно до плану були проведені онлайн 8 циклів тематичного удосконалення для патологоанатомів та клініцистів різних спеціальностей.

Кожний цикл починався з лекції, присвяченої коронавірусній інфекції (COVID-19), зокрема розгляду етіології, патогенезу, діагностики та клінічного перебігу цього захворювання. Також в лекції був представлений аналіз останніх світових досліджень та розробок щодо особливостей розвитку коронавірусної інфекції (COVID-19) при різних коморбідних станах.

Особлива увага була приділена характеристиці морфологічної картини COVID-19 з демонстрацією фотографій та зображень як секційного макроскопічного матеріалу органів, так і гістологічних препаратів. Зацікавив слухачів розгляд кейсів за даними розтинів.

Слухачі також були ознайомлені з нормативними документами, що стосуються організації та проведення протиепідемічних заходів при виявлені хворого (померлого) або при підозрі на коронавірусну хворобу (COVID-19). В розробці цих нормативних документів окрім співробітників МОЗ та Центру громадського здоров’я також взяли участь співробітники кафедри патологічної та топографічної анатомії Академії, зокрема завідувач професор Олена Дядик, яка є експертом МОЗ.

Кафедра і надалі планує презентувати актуальні матеріали щодо COVID-19 в межах проведення циклів тематичного удосконалення.