Google search

Захворювання органів дихання (ЗОД) залишаються для охорони  здоров’я багатьох країн світу однією з найбільш важливих медичних та соціальних проблем завдяки їх значній поширеності, достатньо високим показникам смертності, втрати працездатності, інвалідності, не до кінця вирішеним питанням діагностики та лікування.

Ще більшої важливості набули ці проблеми в 2020 році на тлі  пандемії COVID-19. Тому саме проблемам діагностики, лікування та профілактики ЗОД була й присвячена робота Конгресу ERS-2020. Дана організація – це найпотужніша та найчисленніша професійна спільнота пульмонологів, фтизіатрів, алергологів, торакальних онкологів, хірургів, оториноларингологів тощо.

Конгрес ERS є подією, яка щорічно проводиться в різних країнах Європи та збирає понад 20 - 30 тис. делегатів; подією, яку науковці та практичні лікарі з різних куточків світу з нетерпінням очікують для презентації досліджень або поповнення скарбнички знань останніми досягненнями в галузі пульмонології, фтизіатрії, алергології, імунології, онкології та оториноларингології, інфектології. У цьому році щорічний Конгрес ERS вперше в своїй історії у зв’язку з карантинними заходами став цифровим і зібрав понад 33 000 делегатів на спеціально розроблену онлайн-платформу. На ньому доповіді делегатів були представлені на 450 наукових та освітніх сесіях. Розкриття ключових тем діагностики, лікування та профілактики ЗОД і в тому числі нової світової проблеми COVID-19 на щорічному Конгресі ERS перетворилося на багатодисциплінарний форум для пульмонологів, фтизіатрів, алергологів, оториноларингологів, онкологів, інфектологів, терапевтів, педіатрів, клінічних імунологів та лікарів первинної медико-санітарної допомоги.

Співробітники кафедри фтизіатрії та пульмонології НМАПО імені П.Л. Шупика не залишилися осторонь такої важливої події і взяли активну участь у роботі Конгресу ERS Virtual 2020.

Так, професором кафедри Г. Гуменюк у співавторстві з колегами було представлено 4 доповіді з актуальних проблем діагностики та лікування вірусних інфекцій нижніх дихальних шляхів («The efficacy of the decamethoxin against simple and complex viruses», «The study of the viral etiology in the infectious exacerbations of chronic bronchitis in Ukraine»), а також сучасних підходів до діагностики та лікування туберкульозу легень («Assesment of the dynamics of changes after the intensive phase of the treatment in patients with sensitive and resistant pulmonary tuberculosis», «Comparison of morphological and densitometric indicators of activity of the inflammatory process for substantiation of the optimal terms of surgical treatment of patients with various forms of TB»).

Професор кафедри С. Зайков представив 2 доповіді з актуальних питань коморбідності бронхіальної астми та туберкульозу легень («Bronchial asthma and pulmonary tuberculosis as a comorbid diseases»), поширеності використання електронних пристроїв для куріння серед дорослих осіб в нашій країні («Investigation of nicotin delivery devices usage among adults in Ukraine»). Вказані доповіді викликали зацікавленість у колег, що підтвердили запитання, які надійшли до доповідачів.

Наступний Міжнародний конгрес ERS 2021 планується провести в Барселоні, Іспанія. Співробітники кафедри фтизіатрії і пульмонології сподіваються також взяти участь у його роботі

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 49.5% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також