Google search

Ураження центральної нервової системи відноситься до найбільш тяжких проявів туберкульозної інфекції і характеризується найбільшої (15 - 40 %) летальністю серед всіх клінічних форм туберкульозу.

8 жовтня 2020 року ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб імені Л. В. Громашевського НАМН України» разом з кафедрою фтизіатрії і пульмонології Інституту сімейної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика  взяли участь у роботі 29-ої  Міжнародної медичної виставки «PUBLIC HEALTH 2020» та провели майстер-клас «Туберкульоз центральної нервової системи: особливості клініки, діагностики, лікування».

Майстер-клас проводився за участю доцента кафедри фтизіатрії і пульмонології О. Ніколаєвої в якості тренера. У майстер-класі взяли участь лікарі-інфекціоністи, невропатологи, фтизіатри, сімейні лікарі. На прикладі конкретних випадків з практики було розглянуто особливості клініки, діагностики, лікування туберкульозу центральної нервової системи, у тому числі рідкісних форм мікст-інфекцій та їх ускладнень. Доповідь доцента кафедри фтизіатрії і пульмонології Ніколаєвої «Туберкульоз центральної нервової системи» був присвячений питанням діагностики, перебігу і лікування туберкульозу центральної нервової системи в сучасних умовах, особливостям діагностики цієї недуги у хворих як з ВІЛ-інфекцією, так і у ВІЛ-негативних пацієнтів. На сьогодні ураження центральної нервової системи при туберкульозі вважається найбільш тяжким захворюванням, що призводить до летальних випадків і формування тяжкої інвалідності та потребує переводу хворого на паліативне лікування. Окрім того, доцент Ніколаєва представила різноманітні клінічні випадки туберкульозу  ЦНС у поєднанні з туберкульозом легень, хребта. Вона також висвітлила клінічні випадки перебігу туберкульозу ЦНС у хворих на чутливий та хіміорезистентний туберкульоз, ефективність інтенсивної терапії з урахуванням проникнення препаратів через гематоенцефалічний бар’єр.

У рамках програми безперервної професійного розвитку лікарі різного фаху  отримали сучасні знання щодо своєчасного виявлення та ведення пацієнтів з туберкульозом центральної нервової системи.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 49.5% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу