02 грудня 2020 року відбулось чергове засідання вченої ради медико-профілактичного і фармацевтичного факультету. Голова профбюро факультету Тетяна Оліфірова доповіла про результати роботи профбюро за 2020 рік. Представниками профбюро було проведено перевірку трудової дисципліни, про що зроблено відповідні записи у журналах відвідувань кафедр представниками деканату.

Зі сторони завідувачів кафедр скарг на невиконання трудової дисципліни не було. Проаналізовано результати анкетування слухачів ряду кафедр. Ознаки хабарництва відсутні.

Вчена рада факультету заслухала індивідуальний план наукової роботи на тему: «Медико-соціальне обґрунтування системи взаємодії медичних закладів в межах одного госпітального округу» здобувача наукового ступеня доктора медичних наук доцента Миколи Стовбана. Спеціальність: 14.02.03. Соціальна медицина. Термін виконання: 2020 – 2024 рр. Науковий консультант – проректор з науково-педагогічної роботи професор Олександр Толстанов, професор кафедри управління охороною здоров’я. В обговоренні індивідуального плану наукової роботи здобувача взяли участь професори Олександра Івахно, Ірина Дзюблик, Михайло Голубчиков Зав. кафедри управління охороною здоров’я професор Василь Михальчук позитивно охарактеризував здобувача. За результатами обговорення, вчена рада факультету рекомендувала до затвердження вченою радою НМАПО імені П. Л. Шупика індивідуальний план наукової роботи Стовбана Миколи.

Зав. кафедри медицини праці, психофізіології та медичної екології, професора Денис Варивончик ознайомив присутніх із заявкою на планування ініціативно-пошукової науково-дослідної роботи кафедри на тему: «Профілактика, профпатологічна експертиза та медико-соціальна реабілітація працівників з віддаленими ускладненнями COVID-19 («long-COVID синдромом»)», з терміном виконання 2021 – 2025 рр. Професор кафедри громадського здоров’я Олександра Івахно доповіла про можливість затвердження теми ініціативно–пошукової НДР «Науково-методологічне обґрунтування розвитку адвокаційної складової в системі громадського здоров’я України», термін виконання: 2021 – 2023 рр. Професори Ніна Гойда та Ірина Дзюблик відмітили актуальність, важливість запропонованих тем дослідження та підтримали планування науково-дослідних робіт. Вчена рада факультету рекомендувала вченій раді НМАПО імені П.Л. Шупика затвердити ініціативно-пошукові науково-дослідні роботи.

В. о. директора ЦЕСИМЕН доцент Андрій Ткаченко виступив із описом пропозиції щодо включення симуляційного навчання, як суміжної дисципліни у вигляді практичних занять для інтернів під час проходження циклу інтернатури (очної частини), слухачів циклів спеціалізації та стажування кафедр медико-профілактичного і фармацевтичного факультету НМАПО імені П. Л. Шупика у формі практичних занять. Вчена рада факультету вирішила в межах годин виділених на навчання слухачів з питань організації надання невідкладної медичної допомоги населенню при надзвичайних ситуаціях, підготовки слухачів циклів спеціалізації та стажування запропонувати проводити їх в симуляційному центрі після узгодження цього питання з кафедрою медицини катастроф та військово-медичної підготовки.

Зав. кафедри управління охороною здоров’я, професор Василь Михальчук доповів, що кафедра управління охороною здоров’я у 2020 році розпочала навчання здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування». З огляду на розширення функції кафедри, запропоновано вченою радою Академії перейменувати кафедру управління охороною здоров’я на кафедру управління охороною здоров’я та публічного адміністрування.