Search

Кафедра дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО імені П. Л. Шупика заснована 25 грудня 1992 р. як кафедра дитячих інфекційних хвороб у зв’язку із підвищенням захворюваності на інфекційні хвороби, насамперед епідемії дифтерії. У 1995 році після введення субспеціальності “дитяча імунологія” кафедра розпочала підготовку спеціалістів з дитячої імунології. У 2000 році кафедра перейменована на кафедру дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології.

Основні напрямки роботи кафедри: інфекційні хвороби у дітей, діагностика та лікування первинних імунодефіцитів, імунопрофілактика інфекційних хвороб.

Кафедра бере активну участь у дослідженні тягаря вакцин-контрольованих інфекцій, в тому числі в співпраці з міжнародними організаціями, і впровадженню засобів імунопрофілактики проти них в Україні.

Вперше в Україні кафедра почала активно розробляти напрямок діагностики і лікування вроджених дефектів в імунній системі – первинних імунодефіцитів. Проводиться активне виявлення первинних імунодефіцитів, що включає як широку освітню програму серед лікарів загального профілю, так і підготовку вузьких фахівців – дитячих імунологів, а також активну лікувально-діагностичну роботу колективу кафедри.

З 2004 року кафедра представляє Україну в Центрально-Східноєвропейському проекті з первинних імунодефіцитів “J-Project”. В рамках даного науково-освітнього проекту кафедрою щорічно проводяться  науково-практичні школи-семінари як частина безперевної медичної освіти лікарів- педіатрів та дитячих імунологів.

З 1992 по 2016 рік кафедру очолювала професор Чернишова Л.І. З 2016 року кафедру очолює професор Волоха А.П.