Search

 

Професор, доктор медичних наук, завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО імені П. Л. Шупика з 2016 року.

Закінчила Київський медичний інститут імені О. О. Богомольця з відзнакою в 1983 році за спеціальністю “Педіатрія”. Клінічна ординатура та аспірантура на кафедрі факультетської педіатрії Київського медичного інституту імені О. О. Богомольця, де захистила кандидатську дисертацію.

З 1993 року – асистент, з 1996 року – доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО імені П. Л. Шупика. Проходила стажування з дитячої імунології та інфекційних хвороб у провідних університетських клініках Канади, Австрії та Ізраїлю.

Тема докторської дисертаційної роботи: «Особливості перебігу первинних дефіцитів антитілоутворення у дітей, визначення ранніх критеріїв діагностики та обґрунтування диференційованих підходів до лікування». З 2012 року – професор кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології. Автор 150 друкованих робіт, співредактор національного підручника «Дитяча імунологія»,співавтор національних підручників «Дитячі інфекційні хвороби»,«Педіатрія».

Головний позаштатний спеціаліст за фахом «Дитячої імунологія» Департаменту охорони здоров’я м. Києва з 2002 р. по 2011 р.

Член Європейського товариства дитячих інфекціоністів (ESPID), Європейського товариства з первинних імунодефіцитів (ESID), Європейської асоціації з лікування ВІЛ-інфекції у дітей (PENTA), член організаційного комітету Центрально-Східно-Європейського проекту з первинних імунодефіцитів “J-Project”.

 

Заслужений лікар України (2011 р.), доктор медичних наук, професор кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО імені П. Л. Шупика (засновник кафедри, завідувач цієї кафедри у 1992-2016 рр).

Професор Чернишова Л.І. - Президент Громадської організації “Всеукраїнська асоціація дитячої імунології”, член 2-х Європейських наукових товариств: дитячих інфекціоністів та імунодефіцитів, автор понад 300 наукових праць (Hirsch index – 11).

За редакцією професора Л. І. Чернишової видано національний підручник «Дитяча імунологія», національний підручник «Інфекційні хвороби у дітей». Автор 5 монографій, автор розділів в національному підручнику для студентів з дитячих інфекцій, національному підручнику для лікарів «Педіатрія» та «Неонатологія». Сформована наукова школа професора Чернишової Л. І., підготовлено 4 доктора медичних наук та 11 кандидатів медичних наук. Основні напрямки наукової діяльності – первинні імунодефіцити, інфекційні хвороби у дітей, імунопрофілактика. Національний координатор дослідження ротавірусної інфекції в Україні за програмою ВООЗ з 2006 р по теперішній час. Нагороджена Почесною грамотою Верховної Ради України та медаллю “За працю і звитягу”. За активну участь у Центрально-Східному Європейському проекті з первинних імунодефіцитів «J-Project» нагороджена медаллю Угорської академії наук (2010). 

 

Кандидат медичних наук, доцент

Закінчив Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького у 2004 році. Проходив клінічну ординатуру  на кафедрі педіатрії №1 НМАПО ім. П. Л. Шупика.

З 2008 – асистент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО імені П. Л. Шупика. У 2014 році захистив кандидатську дисертацію «Клінічні та імунологічні критерії прогнозування швидкості перебігу ВІЛ-інфекції у дітей». У 2015 році проходив стажування у Національному інституті дослідження людського геному, м. Бетесда, США.

Педагогічний стаж з 2008 року. Має 12 друкованих  праць, співавтор національних підручників «Дитяча імунологія» та «Дитячі інфекційні хвороби».  Відповідає за лікувально-діагностичну роботу на кафедрі.

Основні напрямки наукової роботи на кафедрі: первинні імунодефіцити, автозапальні захворювання, ВІЛ-інфекція у дітей.

Виконавчий директор ГО «Всеукраїнська асоціація дитячої імунології», член ГО «Рідкісні імунні захворювання».

 

Кандидат медичних наук, доцент

Закінчив Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця в 1998 році за спеціальністю “Лікувальна справа”. Аспірантура на кафедрі дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО імені П.Л. Шупика 1999-2002 рр. Тема кандидатської дисертації “Вивчення впливу стану здоров’я та факторів місцевого захисту на формування специфічної імунної відповіді при вакцинації оральною поліомієлітною вакциною у дітей”.

Педагогічний стаж з 2002 року, на посаді доцента - з 2008 р. Виконує обов’язки завуча кафедри.

Від 2011 року працює головним позаштатним спеціалістом за фахом «Дитячої імунологія» Департаменту охорони здоров’я м.Києва.

У 2012-2014 роках був секретарем Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики. Від 2014 року - експерт консультативно-експертної групи «Вакцини та імунобіологічні препарати» Державного експертного центру МОЗ України, член Центральної групи оперативного реагування щодо НППІ при МОЗ України.

Автор більше 40 друкованих праць, співавтор навчального посібника „Актуальні питання вакцинопрофілактики інфекційних хвороб у дітей”, національних підручників «Дитяча імунологія» та «Дитячі інфекційні хвороби».

Член Європейського товариства з дитячих інфекційних хвороб (ESPID), член правління ГО «Всеукраїнська асоціація дитячої імунології».

 

Доктор медичних наук, доцент

Закінчила Національний медичний університет імені О. О. Богомольця у 2000 році. Навчалась в магістратурі, з 2001 року – в аспірантурі на кафедрі дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО імені П.Л. Шупика. Тема кандидатської дисертації на тему “Вікові особливості менінгітів у дітей (етіологія, епідеміологія, клініка, диференційна діагностика)”

Педагогічний стаж з 2005 року, з 2012 року – на посаді доцента.

У вересні 2016 року захистила докторську дисертацію на тему «Діагностика та медико-соціальний супровід первинних імунодефіцитів у дітей». Має понад 60 друкованих праць. Співавтор національних підручників «Дитяча імунологія», «Педіатрія», «Дитячі інфекційні хвороби» .

Напрямки наукової роботи на кафедрі: пневмококова та гемофільна інфекції у дітей та їх імунопрофілактика; первинні імунодефіцити у дітей, розробка заходів щодо покращення діагностики первинних імунодефіцитів, створення і ведення реєстру хворих на первинні імунодефіцити. Відповідає за наукову роботу кафедри.

Член Європейського товариства з первинних імунодефіцитів (ESID), член товариства клінічних імунологів (CIS), член організаційного комітету Центрально-Східно-Європейського міжнародного освітнього проекту “J-project”. Член правління ГО «Всеукраїнська асоціація дитячої імунології» та ГО «Рідкісні імунні захворювання».

 

Кандидат медичних наук, асистент

Закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця у 2008 році за спеціальністю «Педіатрія». Стаж роботи за спеціальністю 8 років. Працювала лікарем-педіатром та неонатологом відділення патології новонароджених та недоношених дітей, лікарем-педіатром дільничним.

Навчалась в магістратурі та аспірантурі на кафедрі дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО імені П. Л. Шупика. Тема кандидатської дисертації  «Медико-соціальні аспекти назофарингеального носійства пневмококів у дітей до 5 років» (2016 рік).

Працює на кафедрі дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології з 2014 року на посаді асистента. Куратор циклу «Спеціалізація з дитячої імунології». Основні напрямки науково-педагогічної діяльності – діагностика, лікування та супровід пацієнтів з первинними імунодефіцитами, вакцинопрофілактика інфекційних хвороб, пневмококова інфекція у дітей.

Має 17 друкованих праць, співавтор національного підручника «Дитячі інфекційні хвороби». Член ГО «Всеукраїнська асоціація дитячої імунології» та ГО «Рідкісні імунні захворювання».