Search

Першим кроком до створення окремої спеціальності – дитячої оториноларингології в Україні було започаткування у 1936 році О.С. Коломійченком, який на той час працював на кафедрі оториноларингології в Київському інституті удосконалення лікарів (КІУЛ), курсу лекцій з дитячої ЛОР-патології.

У вересні 1968 року професором С.І. Мостовим було відкрито при кафедрі оториноларингології КІУЛ курс дитячої оториноларингології на базі Київської обласної клінічної лікарні.

В січні 1969 року була створена самостійна кафедра дитячої оториноларингології, чим завершилося повне виділення дитячої оториноларингології в клінічну дисципліну. Базою кафедри стало ЛОР-відділення дитячої міської спеціалізованої лікарні № 14 на 60 ліжок. Організатором і першим керівником кафедри (1969-1975) була професор О.А. Євдощенко.

У травні 1975 року кафедра була реорганізована в доцентський курс, який очолив доцент А.А. Лайко – учень професора С.І. Мостового. В 1990 році кафедра знову отримала самостійний статус, якою завідував професор А.А. Лайко до 2001 року.

З 2002 року кафедру очолює професор А.Л. Косаковський, учень проф. О.А. Євдощенко.

В 2005 році кафедра була перейменована в кафедру дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії. Нині кафедра дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії НУОЗУ імені П.Л. Шупика є науковим, методичним та лікувальним центром дитячої оториноларингології на Україні. Кафедра є опорною в Україні за спеціальностями "Дитяча отоларингологія" та "Сурдологія".

Клінічні бази кафедри: Національна дитяча спеціалізована лікарня “ОХМАТДИТ” (головна клінічна база з моменту створення кафедри з 1969 року), КНП «Київська міська дитяча клінічна лікарня №1» (з 1989 р.), КЗЛОР «ЛОДКЛ "ОХМАТДИТ", ЦПМСД Оболонського району, УМК МЕДІАЛ клініка сімейної медицини (з 2016 р.), ТОВ «Сіті Доктор» АІЛАЗ».