Search

Кафедра дитячої анестезіології та інтенсивної терапії заснована у 1988 році. Кафедра є опорною за фахом «дитяча анестезіологія».

Завідувач кафедри 

 

БІЛЯЄВ Андрій Вікторович, доктор медичних наук, професор, голова Асоціації анестезіологів м.Києва.

Закінчив Київський медичний інститут імені академіка О.О. Богомольця з відзнакою у 1987 р. Надалі навчався у клінічній ординатурі при кафедрі анестезіології та реаніматології Київського медичного інституту імені академіка О.О. Богомольця. Кандидат медичних наук з 1992 р., доктор медичних наук з 1999 р. 

З 2000 р. працює професором, а з 2013 р. – завідувачем кафедри дитячої анестезіології та інтенсивної терапії НУОЗ України імені П.Л. Шупика. Понад 100 наукових праць, 5 монографій, співавтор національних підручників. Коло професіональних інтересів – гемостаз, клінічне харчування, штучна вентиляція легень, гемодинамічні розлади і шок, крововтрата. 

Науковий напрямок кафедри — вивчення проблем інфекційно-токсичного шоку у дітей та розробка методів профілактики і лікування шоку, розробка нових методів анестезії та інтенсивної терапії у дітей, визначення ролі імунологічного діагнозу в забезпеченні цілеспрямованої терапії гнійно-запальних процесів у дітей, вивчення гормональних функцій у дітей з ускладненнями інфекційних захворювань. Найважливішим науковим дослідженням кафедри є розробка методів діагностики, прогнозування і лікування інфекційно-токсичного шоку у дітей. В теперішній час одним з напрямків наукової роботи кафедри є профілактика та лікування ускладнень анестезії та інтенсивної терапії у дітей. За час існування кафедри видано 23 учбових посібників, підручників та монографій.


Адреса: 04209, Україна, Київ, вул. Богатирська 30, міська дитяча клінічна лікарня № 1, кафедра дитячої анестезіології та інтенсивної терапії 
телефон: (044)  201-32-21
e-mail:  anesth_child_nmapo@ukr.net