Наукова робота кафедри спрямована на вивчення філософських проблем гуманізації сучасної науки та біомедичних технологій, медичного знання та практики, системи охорони здоров’я та медичної освіти. Пріоритетними напрямками наукової роботи є: філософська антропологія, філософія та аксіологія науки, філософія освіти, філософські засади медичної теорії та практики, медична етика та деонтологія, біоетика та етика клінічних досліджень, філософські проблеми психосоматичної медицини та валеології.
Науково-дослідна робота спрямована на поглиблене вивчення та аналіз теоретико-філософських та методологічних складових медицини, а саме — філософсько-антропологічних, гносеологічних, онтологічних та аксіологічних передумов та засад сучасної медичної теорії та практики.
Завдання науково-дослідної роботи включають в себе: 1) вивчення гносеологічних та епістемологічних проблем, особливостей та закономірностей медичної освіти, процесу пізнання та формування медичного знання; 2) аналіз та визначення теоретико-методологічних проблем, засад, принципів і напрямків розвитку біомедичного дослідження й медичного знання; 3) дослідження соціокультурних, історіософських та загальнонаукових закономірностей трансформації медичної теорії та практики; 4) аналіз сучасних філософських концепцій та моделей здоров’я та хвороби; 5) дослідження онтологічних засад і змісту медицини як науки та практики; 6) розгляд особливостей медичного етосу, аксіологічних, етико-правових і біоетичних засад діяльності практикуючого лікаря та лікаря-дослідника; 5) визначення сутності й напрямків розвитку філософії медичної освіти; 6) дослідження ролі медицини як теорії та практики розвитку сучасної філософії, гуманізації сучасних науки та суспільства; 7) вивчення ролі сучасної філософської антропології в гуманізації та трансформації медицини; 8) розробку наукової концепції щодо філософських засад сучасної медицини як постнекласичної науки та практики.
В 2021 році кафедра філософії провела ІХ Міжнародний симпозіум з біоетики «Здоров'я, медицина та філософія: стратегії виживання» за участю Української асоціації з біоетики (Україна), Державного університету медицини та фармації ім. Н.А. Тестеміцану (Республіка Молдова), Міжнародного державного екологічного інституту ім. А.Д. Сахарова (БГУ) (Республіка Білорусь), Ташкентського державного стоматологічного інституту (Республіка Узбекистан).
- Березіна В.В. Ґендерне навчання лікарів у закладах післядипломної освіти // Гендерна конструкція соціуму: історія і сучасність : збірник матеріалів міжнародної науково-практичної конференції / (Одеса, 20-21 травня 2020 р.) – Одеса : Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2020. – 206 с. – С.31-34.
- Березіна В.В. Гуманітарні основи паліативної допомоги: актуальні проблеми і етичні межі // Сімед 2020 #11 Науково-практична онлайн конференція з міжнародною участю "Гаряча тема: COVID-19 і коморбідні стани у первинній медичній допомозі" 03-05 грудня 2020 року, м. Київ.
- Березіна В. В. Проблема відмови від лікувальних заходів: філософські та етичні аспекти ставлення до смерті // Стендова доповідь. - ІІІ Національний Конгрес з паліативної допомоги на секції "Філософські та духовні аспекти надання паліативної і хоспісної допомоги та догляду" (9-10 жовтня 2020 р., м. Київ).
- Березіна В. В. Проблема морального релятивізму в біоетиці // Збірник матеріалів науково-практичної конференції з міжнародною участю «YOUNG SCIENCE 2.0» (м. Київ, 20 листопада 2020 року). Київ, 2020.- С.14-15.
1) Бойченко Н.М. Сучасний університет: ціннісно-етичний вимір. Монографія. Київ: ПРОМІНЬ, 2015. – 296 с.- Бібліогр.: 265-295 с. ISBN 978-966-8512-45-2
2) Виклики інформаційного суспільства: від біоетики до нооетики: Матеріали VII Міжнародного симпозіуму з біоетики, присвяченого пам'яті д.філос.н., професора Валентина Леонідовича Кулініченка, 22 – 23 жовтня 2015 р., Київ / Упор. С.В. Пустовіт, Б.О. Киричок, Н.М. Бойченко, Палєй Л.А. – К.: Графіка і Дизайн, 2015. – 96 с. ISBN 5-7715-0746-9