Виховна робота на кафедрі спрямована на: гуманізацію навчально-виховного процесу; моральне виховання слухачів; трудове та економічне виховання; екологічне виховання; естетичне виховання; фізичне виховання та ін.

На кафедрі за участю викладачів та аспірантів проводяться зустрічі з творчими людьми (поетами, співаками, науковцями, діячами культури). Для аспірантів денної та вечірньої форми навчання разом з викладачами організуються заняття з карате, що дозволяють розвинути спритність, рухливість, координацію, витримку, увагу та уміння концентруватися, надають впевненості у собі.

На кафедрі також регулярно проводяться тематичні дискусії викладачів з аспірантами «За круглим столом», де обговорюються гострі проблеми сучасної науки та освіти, розглядаються наукові статті та монографії, аналізуються художні фільми, тощо.