Search

Кафедра плідно співпрацює з закордонними навчальними закладами та установами:

1. Медичним факультетом університету штату Массачусетс (США).

2. Медичним факультетом університету м. Бостон (США).

3. Американським міжнародним союзом охорони здоров’я (American International Health Alliance, США).

4. Центром Домедичної допомоги Королівства Швеції

Головна мета цієї співпраці – досягнення міжнародних стандартів науково-освітньої діяльності. Викладачі кафедри проходили стажування з питань освіти в галузі невідкладної медичної допомоги та медицини катастроф в університетах та медичних центрах Сполучених Штатів Америки та Європи.

З 1995 р. співробітники кафедри брали активну участь в організації роботи Київського учбово-тренувального центру з невідкладної допомоги, який було створено за сприянням Американського міжнародного союзу охорони здоров’я (АМСОЗ), на базі якого курсанти кафедри мають можливість відпрацьовувати практичні навички.

В 1997 - 2002 рр. співробітники кафедри брали участь в міжнародному проекті МАГАТЕ RER 9-049 «Медична освіта та програма міжрегіональної координації готовності до ядерних аварій», метою якого було підвищення рівня підготовки медичних працівників – слухачів програми по постановці і вирішенню завдань з надання невідкладної медичної допомоги при радіаційних аваріях.

Співробітники кафедри медицини катастроф постійно беруть участь в міжнародних навчаннях з питань координації міжнародних дій при подоланні медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, втому числі: «See Breeze - 2001», «Rough and Ready - 2004», «Joint assistance - 2005», «Rough and Ready - 2006», «UUSIMAA - 2009» та «Codri - 2011». Отриману під час проведення навчань інформацію включено до матеріалів лекцій, семінарських та практичних занять.

Співробітники кафедри брали безпосередню участь у ліквідації медико-санітарних наслідків катастрофічних землетрусів, які останнім часом стались у таких країнах світу: Республіка Туреччина, Республіка Індія, Ісламська Республіка Іран, Ісламська Республіка Пакистан, а також надавали допомогу постраждалим в умовах збройного конфлікту в Республіці Лівія.

З 2012 р. на кафедрі медицини катастроф під егідою Технічного секретаріату Організації заборони хімічної зброї на кафедрі було започатковано проведення циклів тематичного удосконалення «Невідкладна медична допомога постраждалим при хімічних інцидентах та нападах» для слухачів з різних країн світу. З метою охоплення більшої кількості слухачів даний курс додатково реалізовано російською та англійською мовами (в 2012 р. проведено російськомовний курс та в 2013 р. – проведено англомовний курс).

В 2014 р. співробітники кафедри приймали участь в міжнародних проектах Організації заборони хімічної зброї.

У 2015 р., співробітники кафедри приймали активну участь у військово-цивільних навчаннях «Україна – НАТО 2015 р.», що проходили на Яворівському полігоні Львівскій області.

Впродовж 2015-2017 рр. викладачі кафедри приймають участь в міжнародному проекті з практичного використання системи спеціальної методології для навчання експертів з реагування при виникнення масштабних надзвичайних ситуацій «МакСім».