Кандидат медичних наук Завідуючий операційного відділення КЛ «Феофанія» ДУС

Доцент кафедри онкології НУОЗ України імені П. Л. Шупика

Хірург вищої категорії, хірург-проктолог вищої категорії, хірург-онколог

Федот Ткаченко, народився 1972 року. У 1995 році з відзнакою закінчив Національний медичний університет імені О. О. Богомольця за спеціальністю «Лікувальна справа». З 1995 по 1998 рік навчався в магістратурі та інтернатурі за фахом «Хірургія» на кафедрі Факультетської хірургії №1 Національного медичного університету імені О. О. Богомольця.

В період з 1998 по 2001 рік навчався в аспірантурі за фахом «Хірургія» на кафедрі Факультетської хірургії №1 Національного медичного університету імені О. О. Богомольця. В 2003 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Клініко-функціональна оцінка анастомозів товстої кишки створених різними типами зшиваючи апаратів».

З 2001 року по 2021 рік працював на посаді лікаря-хірурга-проктолога проктологічного відділення КНП Київська міська клінічна лікарня №18. В 2022 році почав працювати на посаді лікаря хірурга-проктолога та хірурга для добових чергувань Центру Інноваційної Хірургії та Онкохірургії КЛ «Феофанія» ДУС, з грудня 2022 року завідуючий операційного відділення КЛ «Феофанія» ДУС.

В 2016 році пройшов первинну спеціалізацію за фахом «Онкохірургія», з 2022 року – доцент кафедри онкології НУОЗ України імені П. Л. Шупика.

З 2022 року позаштатний науково-педагогічний працівник кафедри онкології НУОЗ України імені П. Л. Шупика, викладає на циклах спеціалізації з онкохірургії та клінічної онкології.

Автор одного патенту на винахід України, 21 публікації в національних медичних виданнях та матеріалах з’їздів, конференцій. Постійно приймає участь у вітчизняних та наукових конгресах, конференціях присвячених проблемним питанням хірургії, колопроктології та онкології.

Пріоритетними напрямками наукової та хірургічної діяльності Федота Ткаченка є вивчення проблеми колоректального раку, запальних захворювань товстої кишки.

Федот Ткаченко – член Української спілки хірургічної онкології (USSO), Європейської спілки хірургічної онкології (ESSO), Європейської спілки коло проктологів (ESCP), Української асоціації колопроктологів.