Search

 

Процик Анатолій Іванович, кандидат медичних наук, доцент. Працює на кафедрі з 1993 року. В рамках НДР кафедри виконує роботу «Удосконалення методів діагностики і лікування дегенеративних захворювань хребта і суглобів»

Освітавища, Вінницький медичний інститут ім. М.І. Пирогова. (закінчив у 1977 р.); ортопед-травматолог вищої кваліфікаційної категорії (з 12.01.1987р.); кандидат медичних наук, (захистився 20.06.89 р.); доцент кафедри ортопедії і травматології №1 НУОЗ України імені П.Л.Шупика (з 28.09.95 р.).

ОСНОВНІ ЕТАПИ ТРУДОВОЇ ТА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

12.77р. - 08.78р. - лікар-інтерн Київської обласної лікарні за фахом "ортопедія і травматологія";

08.78р. - 08.79р. - районний травматолог Бородянської центральної районної лікарні;

08.79р.  -  08.81р. - міський травматолог центральної міської лікарні м. Ірпінь;
09.81р.  -  09.83р. - клінічний ординатор при Київському НДІ ортопедії;

09.83р. - 01.93р. - провідний спеціаліст головного управління лікувально-профілактичної допомоги для дорослого населення Міністерства охорони здоров'я УРСР, МОЗ України;

01.93р. - 09.95р. - асистент кафедри травматології, ортопедії і опікових хвороб Київського державного інституту удосконалення лікарів;

09.95р. по даний час - доцент кафедри ортопедії і травматології №1 Національному університеті охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика.

ПРАКТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Практичну діяльність розпочав районним травматологом в Бородянській ЦРЛ та міським травматологом ЦМЛ м. Ірпінь, де був єдиним травматологом, як в ЦРБ так і ЦМЛ. Надавав екстрену медичну допомогу травмованим в ургентному порядку із подальшим їх лікуванням та виконував планове лікування постраждалих із захворюваннями та наслідками травм. Виконував, як оперативне так і консервативне лікування пацієнтів. Після закінчення клінічної ординатури при Київському НДІ ортопедії був запрошений працювати в Головному управлінні лікувально-профілактичної допомоги для дорослого населення МОЗ УРСР.

Працюючи в Міністерстві охорони здоров'я УРСР, МОЗ України, відповідав за ортопедо-травматологічну службу республіки (3 - НДІ, 7 - кафедр інститутів удосконалення лікарів, 17 - кафедр медичних інститутів, всі відділення обласних та районних лікарень), виконував координуючу та законотворчу роботу по службі, співпрацював з іншими міністерствами та відомствами щодо удосконалення надання медичної допомоги та допомоги потерпілим в екстремальних умовах, катастрофах і т. п. Розробив значну кількість наказів по міністерству, у тому числі і міжвідомчих (МОЗ і МВС), спів розробник Закону УРСР "Про дорожній рух". Роботу в МОЗ поєднував із практичною та науковою роботою в Київському НДІ ортопедії по наданню екстреної  допомоги травмованим. У 1989 році захистив кандидатську дисертацію на тему: ˝Дорожньо-транспортний травматизм (ДТТ) і особливості медичної допомоги постраждалим на догоспінальному етапі.

Протягом усього періоду роботи на кафедрі, відповідальний за лікувальну роботу відділення травматології на 60 ліжок Мінської центральної районної лікарні №8, на базі якої розташована кафедра. Протягом року в середньому у відділенні надається допомога біля 1000 пацієнтам, виконується близько 350-550 оперативних утручань

З його участь у відділенні виконуються всі види оперативного втручання на опорно-руховому апараті, серед яких слід зазначити: ендопротезування кульшового суглоба, реконструктивно-відновні операції на довгих трубчастих кістках (при вроджених та після травматичних деформаціях, несправжніх суглобах), суглобах; остеосинтез всіх видів переломів по системі АО, стержневих та шпицевих апаратів; кістково-пластичні операції.

Як куратор відділення травматології, щопонеділка проводить обходи відділення, під час яких корегується лікування важких хворих, складається план подальшого їх лікування. Кожний другий тиждень місяця веде консультативний прийом хворих, під час якого відбирає хворих для оперативного лікування в умовах відділення. В середньому за рік   консультує  біля 300 хворих на консультативному прийомі відділення та більше 500 хворих – за межами базових установ (амбулаторно).

На кафедрі виконує обов'язки завуча та куратора тематичних циклів удосконалення лікарів, несе безпосередню відповідальність за учбово-методичну роботу, у тому числі проводить лекції, семінарські та практичні заняття з курсантами.

За час наукової роботи опублікував більше 100 наукових праць, співавтор трьох монографії. Являється співавтором підручника „Травматологія літнього віку. Переломи шийки стегнової кістки у людей літнього й старечого віку” та навчально-методичного посібника "Навчально-методичний посібник з тестових питань по ортопедії і травматології". Автор навчально-методичного посібника "Медіальні переломи шийки стегнової кістки та вибір оперативного методу лікування" (2005 р.), навчально-методичного посібника "Дорожньо-транспортний травматизм (ДТТ) – медико-соціальні аспекти проблеми" (2007 р.).

Приймав участь у бюджетній НДР кафедри "Удосконалення ендопротезування кульшового суглоба". По завершенні НДР підготував третій розділ звіту по НДР "Показання та протипоказання до ендопротезування кульшового суглоба". В той же час приймав участь у бюджетній НДР кафедри “Нестабільність колінного суглоба”. На даний час закінчується робота над бюджетною НДР кафедри “Удосконалення методів діагностики і лікування дегенеративних захворювань хребта і суглобів”. В рамках бюджетної НДР з 2018 року на кафедрі планується виконання роботи «Удосконалення методів діагностики і лікування перипротезних переломів після ендопротезування кульшового суглобу» в якій також буде приймати участь.

Постійно обмінюється досвідом, приймає участь у роботі науково-практичних та методичних конференціях, симпозіумах, з'їздах. В 1995-1996 роках приймав активну участь у трьох (одно-дводенних) семінарах із міжнародним представником фірми "Біомет", а в 2000 р. — фірми "LKH" (LAHDESKRANKENHVUS) по ендопротезуванню кульшового і колінного суглобів. За вказану роботу співробітники кафедри ортопедії і травматології №1, відмічені дипломом фірми „Біомет” за широке впровадження ендопротезування кульшового суглобу їх системи в практику ортопедів-травматологів Україні. Впроваджує нові конструкції ендопротезів великих суглобів (кульшового — Тайперлок, Біомет, Мерете та Бенкок) у практику. 

Загальний трудовий стаж 40 роки, науковий - 28 років, науково-педагогічний - 24 років