Кафедра хірургії та судинної хірургії НМАПО імені П.Л. Шупика на чолі з її завідувачем професором С. Саволюком протягом декількох років підтримує співпрацю з відомими баріатричними центрами в Туреччині.

В липні - серпні 2018 року відбулась перша робоча поїздка з метою стажування та обміну досвідом науково-педагогічних працівників кафедри хірургії та судинної хірургії (В. Лисенко, М. Крестянов, Д. Завертиленко, А. Глаголєва, С. Юсіфова) до Турції (м. Стамбул) в клініку Istanbul Bariatrics (на базі Acibadem Fulya Hospital), яку очолює професор Mehmet Ali Yerdel – цей медичний центр спеціалізується на виконанні лапароскопічних баріатричних операцій, зокрема Sleeve-резекції шлунку, в лікуванні морбідного ожиріння та метаболічного синдрому.

В серпні 2019 року відбулася друга робоча поїздка з метою стажування та обміну досвідом аспіранта кафедри хірургії та судинної хірургії, хірурга Д. Завертиленка до Туреччини (м. Стамбул) в клініку Medistate Kavacik Hastanesi, який виконує дисертаційне дослідження з актуальної проблематики лапароскопічної хірургії морбідного ожиріння під керівництвом професора С. Саволюка, виконавши тижневий курс з баріатричної хірургії під керівництвом Prof. Dr. Emin Ersoy (керівник хірургічного та баріатричного напрямків клініки).

На сьогоднішній день випускниця кафедри хірургії та судинної хірургії НМАПО імені П.Л. Шупика – С. Юсіфова (науковий керівник – професор С. Саволюк) працює лікарем в клініці Medistate Kavacik Hastanesi.

Результатом довготривалої та дружньої співпраці в найближчий час буде публікації в науково-метричних журналах (з індексацією в Scopus) на тему баріатричної та метаболічної хірургії.