Впровадження карантину через всесвітню та національну пандемію COVID-19 змінило принципи та підходи в роботі колективу кафедри хірургії та судинної хірургії, перелаштувавши всі напрямки діяльності в дистанційний формат.

Впродовж карантинних умов всі засідання кафедри проводилися в дистанційному форматі на платформі Zoom, розподіл функцій, обов’язків навантаження та контроль виконаних завдань відбувався через електронну пошту та месенджери.

В тому ж форматі здійснювався моніторинг виконання дисертаційних робіт 4-х аспірантів кафедри за участю завідувача кафедри та наукових керівників як в індивідуальному форматі, так і при звітуванні на кафедральних зборах під час атестації.

Протягом цього карантинного терміну особлива увага була сконцентрована на навчанні та створенні умов для роботи з іноземними громадянами (9), що навчаються на кафедрі хірургії та судинної хірургії в клінічній ординатурі – щоденні лекції та семінарські заняття, моніторинг присутності під час відео-конференцій, нарад, індивідуальна робота з куратором, психологічна підтримка.

В цей складний проміжок часу розпочали навчання в інтернатурі лікарі-інтерни 2-го та 3-го року, що вимагало моніторингу проходження циклів суміжних дисциплін згідно програми, проведення лекцій та семінарських занять, перевірка індивідуальних завдань, підготовка до проміжної та заключної атестації.

Не зупинялась робота в аспекті виконання навчально-виробничого плану кафедри хірургії та судинної хірургії. За цей період був завершений в дистанційному форматі організований виїзний цикл та проведено комплектування та навчання слухачів на 7 циклах тематичного удосконалення.

Враховуючи складність доступу населення до планової та ургентної хірургічної допомоги, за ініціативи завідувача кафедри, професора Сергія Саволюка була створена платформа для телемедичного консультування та відповідної маршрутизації хірургічних пацієнтів.

Проводилася значна робота кафедри з зацікавленою хірургічною спільнотою шляхом проведення відеоконференцій з актуальних питань хірургії, збираючи аудиторію понад 100 осіб.

Набуті навички та досвід переформатування всіх напрямків роботи співробітників кафедри хірургії та судинної хірургії НМАПО імені П.Л. Шупика дозволять і надалі виконувати всі види діяльності та завдання, які стоять перед колективом кафедри та Академії.