02 листопада 2020 року на кафедрі педіатрії №1 Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика відбувся фаховий семінар для апробації дисертації за новими міжнародними вимогами на здобуття вченого ступеня доктора філософії.

Вперше на педіатричному факультеті за новими вимогами захищалась аспірант кафедри педіатрії №1 Людмила Дуда. Науковий керівних роботи – відомий в Україні та за її межами фахівець з питань педіатрії, дитячої алергології та ревматології професор Олена Охотнікова.

Дисертаційна робота на тему «Клініко-епідеміологічна характеристика і сучасні етапи формування найбільш поширених алергічних захворювань у дітей  - мешканців міста Києва та Київської області» присвячена одній з актуальних проблем сучасності – алергічним захворюванням у дітей.  Особлива цінність роботи полягає в проведенні кропітких епідеміологічних досліджень алергічної патології у дітей. Робота також містить конкретні і досить необхідні для лікарів первинної ланки практичні рекомендації.

Обговорення роботи  визвало  жваву дискусію як безпосередньо в аудиторії, так і в учасників, які знаходились в онлайн –режимі.  Наукову новизну і практичну значимість роботи відзначали рецензенти роботи – професор Галина Бекетова, професор Алла Волоха, декан педіатричного факультету професор Марина Маменко, голова зборів – чл.-кор. НАМН України Єлизавета Шунько, співробітники кафедри педіатрії №1.

Дисертаційна робота рекомендована для подальшого захисту. Побажаємо Людмилі Володимирівні успіхів та здоров`я!