Нікольська Олена Іванівна– кандидат медичних наук (1999), доцент (2007), доцент кафедри.

Закінчила Київський медичний інститут ім. акад. О. О. Богомольця (нині - Національний медичний університет імені О. О. Богомольця). (медико-профілактичний факультет) у 1991 р. З 1991 до 1994 працювала лікарем-бактеріологом у бактеріологічних лабораторіях  лікувально-профілактичних закладів МОЗ України. У 1999 р. закінчила цільову аспірантуру за спеціальністю мікробіологія при кафедрі мікробіології Київського інституту удосконалення лікарів. З 1999 року працювала асистентом, старшим викладачем кафедри, з 2004 року і по теперішній час – доцентом кафедри.

Лікар - бактеріолог вищої категорії.

У 1999 році захистила кандидатську дисертацію «Удосконалення методичних підходів щодо оцінки мікробіоценозу кишечника та його корекції» за спеціальністю «мікробіологія» .

З 2001 до 2016 рр. працювала за сумісництвом завідувачем сектором інтернатури навчального відділу НМАПО імені П. Л. Шупика.

Автор понад 30 наукових праць, в т. ч., співавтор навчального посібника.

Науковий напрямок: експериментальна мікробіологія, клінічна мікробіологія, мікроекологія людини.

Нагороджена Почесною Грамотою МНС України (2008).