Google search

 
 

Впровадження сучасних технологій в медичну практику є важливим елементом Стратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року, який ми вже реалізуємо у конкретних проєктах.

Поважаймо один одного! Усі ми прагнемо одного — допомогти людям, які потребують підтримки та відновлення здоровʼя. Нова система оцінювання повсякденного функціонування людини створена для того, щоб зробити цей процес прозорішим, справедливішим і комфортнішим для кожного.

Верховна Рада України більшістю голосів ухвалила закон «Про систему охорони психічного здоров’я». Це важливий крок для подальшої розбудови людиноцентричної системи психосоціальної підтримки, яка стане ще ближчою, доступнішою та якіснішою.

В Інституті серця Міністерства охорони здоровʼя відбулася унікальна операція – лікарі провели першу в Україні повторну трансплантацію серця.

Часто під реабілітацією розуміють те, що до неї не має жодного стосунку. Метод, про який йдеться, здається настільки універсальним, що дехто намагається підсилити ним ефективність реабілітації чи навіть лікувати пацієнтів. Але мова не про якусь диво-технологію, а про натуропатію – альтернативний підхід, який обіцяє «природу в кожній краплі».

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко зустрівся з комісаркою ЄС з питань цивільного захисту та рівності, гуманітарної допомоги, готовності до кризових ситуацій та управління ними Аджею Лябіб і її командою. Єврокомісарка повідомила про виділення Україні нового пакета гуманітарної допомоги ЄС на суму 148 мільйонів євро. Фінансування буде спрямовано на екстрену допомогу, включаючи їжу, житло, чисту воду, медичне обслуговування та захист взимку. Основними пріоритетами є підтримка вразливих верств населення в східних та південних регіонах Україні, які значно постраждали від війни.

Навіть попри повномасштабну війну росії проти України система трансплантації в Україні не лише вистояла, а й продовжує розвиватися. Наші лікарі успішно пересаджують серце, легені, нирки, печінку. 

Найкращі європейські практики для підвищення якості та прозорості оцінки інвалідності стали темою вебінару «Загальні принципи оцінки непрацездатності. Італійська модель». Він відбувся 10 січня за підтримки НУОЗ України імені П.Л. Шупика в рамках програми Міністерства охорони здоров’я з реформи МСЕК та нової системи оцінювання ЕКОПФО.

Міністерство соціальної політики України спільно з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю запустили онлайн-платформу про державну програму протезування, на ній зібрана вся актуальна інформація. 

Міністерство охорони здоров’я України разом із партнерами продовжує працювати над автономністю закладів охорони здоров’я, зокрема забезпечення автономними котельними, генераторами,тощо. Торік МОЗ скоординувало постачання 3650 нових генераторів у медзаклади. Це стало можливим завдяки плідній співпраці з міжнародними партнерами та благодійниками.

Міністерство охорони здоров’я України повідомляє про важливий крок у напрямі інтеграції з європейським регуляторним середовищем. У межах третьої фази програми Instrument for Pre-Accession Assistance (IPA) III, спрямованої на підтримку країн-кандидатів та потенційних кандидатів у підготовці до вступу в Європейський Союз, Європейське агентство з лікарських засобів надало Україні доступ до Європейського навчального центру — EU Network Training Centre.

Міністерство охорони здоров’я України продовжує працювати над покращенням якості медичної допомоги у воєнний час. Одним із ключових напрямів роботи є впровадження сучасних протоколів надання допомоги при бойових травмах.

Читайте також