Google search

 
 

Підтримка розвитку симуляційної медицини в Україні в умовах російської агресії обговорювалася 20 листопада під час зустрічі українських медичних фахівців з представниками European Union of Medical Specialists (UEMS, Європейська спілка медичних фахівців).

Державний бюджет на 2025 рік прийнято! На медицину виділено додаткові 6,3 мільярда гривень, порівняно з початковим варіантом законопроєкту. Дякую колегам з Уряду за розуміння критичності видатків на медицину, адже це про стійкість медичної системи та збереження життя і здоров’я людей.

Минулого тижня відзначався Всесвітній день боротьби з діабетом – це найпоширеніша у світі інформаційна кампанія для підвищення обізнаності про діабет та підкреслює необхідність колективних та особистих дій для покращення управління цим захворюванням. Тема 2024 року – «Усунення бар’єрів, подолання прогалин» спрямована дії щодо зниження ризику діабету та забезпечення справедливого вільного доступу пацієнтів із діабетом до якісної медичної допомоги.

Кабінет Міністрів України затвердив зміни до Порядку функціонування госпітальних округів і кластерів та встановлення їхніх меж. З січня 2025 року маршрути транспортування екстреної медичної допомоги узгоджуватимуться з Міністерством охорони здоров’я України, що сприятиме більш ефективному наданню медичних послуг.

З 18 по 24 листопада у світі проходить Всесвітній тиждень обізнаності про стійкість до протимікробних препаратів. За даними ВООЗ, у 2019 році майже 5 мільйонів смертей були повʼязані з антибіотикорезистентністю. Якщо антибіотики перестануть діяти, 3 з 10 випадків пневмонії закінчуватимуться смертю, 5 з 1000 жінок не виживатимуть після пологів, лише чверть людей, які хворіють на туберкульоз, зможуть вилікуватися. 

13 листопада в Національному Університеті охорони здоров’я України імені П.◦Л.◦Шупика під головуванням ректора В’ячеслава Камінського пройшла нарада Української федерації професійних медичних об’єднань.

Представники професійних медичних асоціацій зібралися для вирішення питань впровадження медичного самоврядування, розширення мережі територіальних підрозділів федерації та підготовки з’їзду УФПМО, який заплановано провести взимку.

Київ приймає близько 500 учасників першого Європейського регіонального саміту шкільного харчування.

Серед учасників –  українські та європейські високопосадовці, фахівці та громадські активісти. Спільна мета – зміцнити програми харчування у закладах освіти не лише в Європі, а й за її межами.

Під час офіційного візиту до України міністр охорони здоров’я Литовської Республіки Аурімаса Пєчкаускаса разом з міністром охорони здоров’я України Віктором Ляшком відвідали медзаклади Полтавщини, зокрема Полтавську обласну клінічну лікарню та Полтавський обласний клінічний медичний кардіоваскулярний центр.

Міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко зустрівся з керівництвом Європейської опікової асоціації під час Міжнародної опікової конференції, яка пройшла 8-9 листопада у Львові. Учасники домовились про посилення співпраці та налагодження міжнародних медичних партнерств між опіковими центрами Європи та України. Зокрема, йдеться про запровадження практики, коли європейські фахівці братимуть під патронат українські опікові відділення для навчання наших фахівців та консультування у складних випадках. 

Колегія Міністерства охорони здоров’я ухвалила рамковий документ «Стратегічні напрями розвитку медсестринства в Україні».

Реабілітація — це про якість життя людини. Це про можливість повернення до соціальної активності, роботи, родини та звичного кола спілкування. Відсутність якісного процесу реабілітації ставить під загрозу не лише здоров’я людей, а й розвиток економіки та країни в цілому.

Міжнародна організація медичної фізики (IOMP) з 2013 року відзначає Міжнародний день медичного фізика 7 листопада. Цей день збігається з днем народження Марії Склодовської-Кюрі, піонера в галузі досліджень радіоактивності.

Читайте також