Search

 
 

Уряд продовжив карантин в Україні до 31 серпня 2021 року, при цьому з 17 червня на всій території країни встановлюється «зелений» рівень епідемічної небезпеки. В таких умовах у громадському транспорті та під час масових заходів або відвідин приміщень всі учасники мають дотримуватись маскового режиму.

Щоденне вживання великої кількості кофеїну може збільшити ризики глаукоми більше, ніж у три рази, у людей, які мають генетичну схильність до високого внутрішньоочного тиску, відповідно до результатів міжнародного багатоцентрового дослідження, яке було очолюване Icahn School of Medicine на горі Синай.

Відкрився XII Міжнародний медичний форум «Інновації в медицині – здоров’я нації». Він працюватиме до 27 травня.

25 – 27 травня 2021 розпочинає свою роботу XII Міжнародний медичний форум «Інновації в медицині – здоров’я нації»

Частина 2. Штучний інтелект у сфері медико-соціальної та реабілітаційної роботи з людьми з інвалідністю

Як повідомив заступник міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко, 25 березня 2021 року в Україну було доставлено 215 тис. доз вакцини Sinovac (CoronaVac). Якість вакцин контролюється МОЗ України.

Як повідомив заступник міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко, через зміну стратегії використання першої партії вакцини «Ковішелд» усі 500 тис. доз використовуються для першого щеплення проти COVID-19. Для повторного щеплення буде використовуватися вакцина «Ковішелд» із наступних поставок. Згідно з оновленим планом, друге щеплення відбуватиметься не раніше 20-х чисел травня.

Станом на 17.03.21 за період епідемії в Україні захворіли 1.54 млн осіб. Одужало 1.28 млн осіб. Померло 30 535 осіб.

Які типи вакцин відомі проти коронавірусу

Вірусні вакцини

Вакцини, що містять живий ослаблений (атенуйований) вірус, схожі з вакциною проти кору, краснухи та епідемічного паротиту.  Ослаблення вірусу здійснюється за допомогою пасажів в культурі клітин тварин або людини до тих пір, поки вірус не матиме мутації, які знижують його патогенність. Вакцина має високу імуногенність, але існують ризики для імуноскомпрометованих осіб.

Після висновків регулятора ЄС щодо безпечності вакцини від коронавірусу AstraZeneca одразу кілька країн Євросоюзу оголосили про поновлення призупиненої раніше вакцинації із застосуванням цього препарату.

Серед них - Німеччина, Італія, Латвія, Литва й Кіпр, Франція,  Іспанія й Нідерланди.

Департамент атестації кадрів вищої кваліфікації МОН України надав роз’яснення щодо публікації наукових статей аспірантами та опублікування результатів дисертації на здобуття  ступеня доктора філософії.

27 - 28 січня 2021 року в НМАПО імені П. Л. Шупика відбулось перше в поточному році засідання вченої ради.

Відповідно до порядку денного, вчена рада розглянула та затвердила Комплексний план роботи НМАПО імені П. Л. Шупика з реалізації стратегічних напрямів розвитку Академії в 2021 році.