Search

 
 

21.09.2021 року після важкої хвороби на 75 році пішов з життя доцент кафедри хірургії і проктології кандидат медичних наук Парацій Зіновій Захарович.

Протягом літнього періоду 10–12 червня 2021 року в Лас Вегасі (США) кафедра загальної та невідкладної хірургії (зав. кафедри – доктор медичних наук, професор В. Крижевський) нашого університету взяла участь у роботі 37-го конгресу Американського товариства метаболічних та баріатрічних хірургів (ASMBS), який проходив у віртуальному просторі.

Кафедра медичної та лабораторної генетики НУОЗ України імені П. Л. Шупика повідомляє про заміну планового циклу тематичного удосконалення «Актуальні проблеми масового неонатального скринінгу новонароджених», який мав проходити з 20 вересня до 24 вересня 2021 року для лікарів-генетиків, неонатологів, педіатрів, ендокринологів, лікарів загальної практики-сімейної медицини на цикл тематичного удосконалення «Системи забезпечення якості масового неонатального скринінгу новонароджених».

У зв’язку із підвищенням уваги в сучасній системі громадського здоров’я до епідеміологічного нагляду за безпечністю умов життєдіяльності населення України, кафедрою громадського здоров’я Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика запропонований цикл тематичного удосконалення «Забезпечення санітарно-протиепідемічного благополуччя у закладах для дітей» з тривалістю навчання 39 годин.

Протягом відпускного періоду 8–10 липня 2021 року в Афінах (Греція) було проведено Офіційний навчальний курс Міжнародного товариства естетичної та пластичної хірургії (ISAPS) під девізом «Light of Beauty over the Parthenon».

11 вересня 2021 року відбулась вебінар-сесія Національної школи гастроентерологів, гепатологів  України, присвячена функціональним порушенням гастродуоденальної зони та жовчного міхура.

Громадська організація «Асоціація акушерів–гінекологів України» повідомляє, що рішенням Президії № 1/21 від 24.05.21 черговий XV з’їзд Асоціації акушерів-гінекологів України «Акушерство, гінекологія, репродуктологія: актуальні та дискусійні питання», в рамках якого відбудуться вибори Президента Асоціації, буде проведено 21–22 жовтня 2021 року у місті Києві за адресою вул. Госпітальна 12, Президент Готель (President Hotel). Форма проведення – змішана (онлайн/офлайн).

Осінь – пора жнив знань, досліджень, отриманих та проаналізованих протягом першого півріччя року. Це стосується передусім захворюваності на гострі респіраторні інфекції і, зокрема, COVID-19, інформація щодо яких є актуальною для лікарів на різних інформаційних платформах.

За даними Центру громадського здоров’я 12 вересня 2021 року в Україні зафіксовано 1205 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби Сovid-19 (з них дітей – 149, медпрацівників – 23).

Захворювання органів дихання (ЗОД) залишаються для охорони  здоров’я багатьох країн світу однією з найбільш важливих медичних та соціальних проблем завдяки їхній значній поширеності, достатньо високим показникам смертності, втрати працездатності, інвалідності, не до кінця вирішеним питанням діагностики та лікування.

В останні роки у світі все більш актуальною стає проблема розвитку побічних реакцій в результаті використання в медицині діагностичних і лікарських засобів (ЛЗ). Так, за даними різних авторів, подібні реакції відзначаються у 10–30% населення, в 3% випадків є причиною звернення до лікарів, у 5% – причиною госпіталізації, у 3% – приводом для проведення інтенсивної терапії, у 12 % – призводять до істотного подовження термінів перебування хворих у стаціонарі, а в 1% пацієнтів взагалі можуть бути причиною летального результату.

Інтернатура є завершальною формою підготовки випускників вищих навчальних медичних закладів в України.