Google search

 
 

19 грудня 2024 року відбувся захист дисертації здобувача ступеня доктора філософії очного аспіранта кафедри хірургії та судинної хірургії Костянтина Хацька  на тему «Порівняльний аналіз результатів балонної ангіопластики і стентування протяжних оклюзій у хворих з критичною ішемією нижніх кінцівок із синдромом діабетичної стопи» (галузь знань 22 "Охорона здоров’я", спеціальність 222 "Медицина", спеціалізація 14.01.03. – Хірургія), що виконана під керівництвом завідувача кафедри хірургії та судинної хірургії, заслуженого лікаря України, професора С. Саволюка.

Науково-педагогічні працівники кафедри публічного управління, адміністрування та соціальної роботи (в. о. завідувача кафедри Л. Мельничук, професор М. Кравченко та доцент С. Вовк) взяли участь у програмі підготовки тренерів «Посилення реагування системи охорони здоров’я на гендерно зумовлене насильство (ГЗН) в Україні», що підтверджено відповідними сертифікатами.

Нещодавно в онлайн-форматі відбулося засідання керівного органу Міжнародної федерації гінекології та акушерства (FIGO), у якому вдруге в історії взяли участь представники університету, фахівці з акушерства та гінекології: академік НАМН України, професор В’ячеслав Камінський, ректор НУОЗ України імені П. Л. Шупика, який є членом Президії FIGO від України, та доцент Дмитро Ледін, професор кафедри акушерства, гінекології і репродуктології. Представники України разом із делегатами з 35 країн обговорили глобальні виклики, що постають перед світовою спільнотою лікарів-акушерів-гінекологів.

Нещодавно в Києві відбулася науково-практична конференція «Практичне вирішення клінічних кейсів в анестезіології за допомогою наркозно-дихальної станції А9», яка була організована під егідою Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ, Україна). Захід об'єднав провідних анестезіологів, лікарів-інтенсивістів, інженерів медичного обладнання та інших спеціалістів в галузі охорони здоров’я.

На кафедрі хірургії та проктології НУОЗ України імені П.Л. Шупика, розташованій на клінічній базі КНП "Київська міська клінічна лікарня №5", нещодавно було встановлено новий сучасний тренажер для лапароскопічної хірургії. Впровадження цього обладнання стало важливим кроком у модернізації навчального процесу, спрямованого на підготовку висококваліфікованих фахівців у сфері хірургії та проктології.

Напередодні Різдвяних днів з’явився третій у поточному році і 44-ий з моменту заснування випуск журналу «Кардіохірургія та інтервенційна кардіологія». Фундатором і головним редактором часопису є член-кореспондент НАМН України професор Борис Тодуров. Вагоме наукове реноме видання забезпечують співробітники ДУ «Інститут серця МОЗ України», розміщених на його клінічній базі кафедр НУОЗ України імені П.Л. Шупика, провідних профільних установ країни.

Підвищення кваліфікації співробітників бази кафедри є важливим кроком для забезпечення високої якості лікувального та навчального процесу, а також наукової діяльності. Регулярне вдосконалення професійних знань і навичок дозволяє співробітникам залишатися в курсі сучасних тенденцій, методик і технологій. Це сприяє підвищенню ефективності роботи лікувального закладу, покращенню взаємодії з іншими лікувальними, науковими та освітніми установами, а також створює умови для розвитку інноваційних підходів у роботі. Підвищення кваліфікації — це інвестиція в розвиток як персоналу, так і всього закладу.

Сьогодні у світовій науковій спільноті все більшої актуальності набувають  медичні форуми, які присвячені застосуванню штучного інтелекту, зокрема  в радіаційній безпеці та гібридній візуалізації, що безумовно, підвищує актуальність та якість діагностичних інструментальних досліджень. Кафедра ядерної медицини, радіаційної онкології та радіаційної безпеки НУОЗ України імені П.Л. Шупика також активно бере участь у таких міжнародних форумах.

Серед актуальних проблем сучасної медицини виокремлюють своєчасну діагностику смерті головного мозку та кондиціювання донора. Смерть головного мозку людини – повна і незворотна втрата всіх функцій головного мозку (у тому числі стовбура головного мозку), що реєструється при працюючому серці та штучній вентиляції легень. Це вважається юридичним і медичним критерієм смерті в багатьох країнах світу. Порядок констатації та діагностичні критерії смерті мозку здійснюються згідно Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 09 листопада 2020 року № 2559, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2020 р. за № 1260/35543.

Нещодавно на базі клінічної лікарні «Феофанія» відбулася фахова школа «CRASH» (Різдвяна Школа Реґіонарної Анестезії), яка зібрала активних фахівців і студентів для обміну знаннями, досвідом та практичними навичками. CRASH – це щорічний освітній захід, присвячений регіонарній анестезії та терапії болю. У цьому році Різдвяна Школа проходила під гаслом "Лікування болю – від гострого до хронічного". Захід відкрили завідувач кафедри  анестезіології та інтенсивної терапії НУОЗ України імені П.Л. Шупика, професор Олег Лоскутов, головний лікар КЛ «Феофанія», професор Ігор Семенів та доцент Андрій Строкань.

У першу суботу грудня кафедра кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика провела факультативні заняття, зосереджені на актуальних питаннях сучасної кардіології. Захід став справжньою подією для сімейних лікарів, терапевтів, кардіологів та нефрологів, пульмонологів, адже обговорювалися найновіші підходи до діагностики та лікування випадків кардіологічного профілю.

Високі показники хірургічної активності та результати діяльності хірургічної клініки досягаються тісною інтеграцією кафедр хірургічного профілю та співробітників хірургічних відділень її клінічних баз.

Читайте також