Search

 

ГЕРЦЕН Генріх Іванович

gercen.h@gmaіlom

Одеський медичний інститут ім.. М.І. Пирогова, диплом з відзнакою.

Вища кваліфікаційна категорія, доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України. Член президії правління Української асоціації ортопедів травматологів, віце-президент Української асоціації спортивної травматології, хірургії коліна і артроскопії. Керівник баз кафедри ортопедії і травматології №1 НУОЗ України імені П.Л. Шупика в 6 та 8 міських клінічних лікарнях м. Києва.

Сфери наукової діяльності: ендопротезування суглобів, остеопоротичні переломи кісток, діагностика і хірургічна артроскопія, реконструктивно-відновні втручання на кістках і суглобах, метало остеосинтез, ударно-хвильова терапія в травматології і ортопедії.

Автор понад 350 наукових праць, в т.ч. 2 монографій, 4 томів підручника «Травматологія літнього віку», 12 навчально-методичних посібників, багатьох методичних рекомендацій і ін6формаційних листів, 12 авторських свідоцтв та 17 патентів України, 6 свідоцтв авторського права на твір.

 

Мовчан Олександр Степанович

doctormovchan@gmail.com 

Освіта – вища. Закінчив Вінницький медичний інститут імені М.І.Пирогова у 1971 році.

Кваліфікація – ортопед травматолог вищої кваліфікаційної категорії, доктор медичних наук, професор кафедри ортопедії і травматології №1 НУОЗ України імені П.Л. Шупика. Заслужений лікар України. Загальний трудовий стаж 46 років.

Основні етапи трудової і наукової діяльності.

З 1974 по 1978 очний аспірант Київського НДІ ортопедії.

У 1979 році захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 14.00.22 "Ортопедія і травматологія". На тему "Лечение инфицированных ран травматологических больных"

З 1978 року зарахований на посаду молодшого наукового співробітника.

З 1985 року зарахований на посаду старшого співробітника НДІ ортопедії.

З 1989 року затверджений на посаді асистента кафедри травматології і ортопедії Київського інституту удосконалення лікарів. В 1991 році захистив докторську дисертацію на тему "Костная пластика ложных суставав и дефектов длинних костей кровоснобжаемыми трансплантатами"

З 1993 по 2002 рік - доцент кафедри ортопедії і травматології КМАПО ім. П,Л, Шупика.

З 2002 року професор кафедри травматології і ортопедії №1. Загальний трудовий стаж складає 46 років. Відповідає за лікувальну роботу ортопедичного відділення № 2 у 8  клінічній лікарні м. Києва. Активно займається лікувальною роботою, застосовує різноманітні методики лікування хворих з захворюванням суглобів, як альтернативу оперативним втручанням. Досконало володіє методиками лікування захворювань хребта, різних вікових категорій. Підчас операцій використовує методи шкіряної та кісткової пластики зі збереженим кровообігом. Досконало володіє компресійно-дистракційним остеосинтезом. Професор Мовчан  вперше на Україні запровадив оперативні втручання з аутопластики псевдоартрозів та дефектів кісток трансплататами з збереженим  кровообігом.

Автор понад 100 наукових праць, співавтор 2-х монографій та науково-методичного посібника. Приймає участь у наукових з’їздах, конференціях, симпозіумах в Україні та за її межами.

 

Роман Миколайович Остапчук

r.ostap4uk@gmaіlom 

У 2006 році закінчив 1 медичний факультет НМУ імені О. О. Богомольця.

Лікарський стаж 12 років, перша кваліфікаційна категорія з ортопедії і травматології, сертифікат спеціаліста з дитячої ортопедії і травматології. В 2014 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Корегувальні остеотомії першої плеснової кістки при hallux valgus». З 2015 виконує обов’язки заступника декана хірургічного факультету.

Працюючи на кафедрі проводить семінарські, практичні заняття, читає лекції інтернам, а також курсантам циклів ТУ, спеціалізації, ПАЦ, котрі проводить кафедра. Куратор циклів ТУ, ПАЦ, спеціалізації з дитячої ортопедії і травматології. Бере участь у розробці навчальних планів та програм передатестаційних циклів, циклів тематичного удосконалення, спеціалізації та інтернатури з ортопедії і травматології, є співавтором навчальних планів і програм, циклів тематичного удосконалення, що затверджені Вченою радою НУОЗ України імені П.Л. Шупика.

Сфери наукової діяльності: ендопротезування суглобів, остеопоротичні переломи кісток, діагностична і хірургічна артроскопія, реконструктивно-відновні втручання на кістках і суглобах, металоостеосинтез.

Має 53 друковані праці, три патенти України на корисну модель, співавтор 1 навчально-методичного посібника, 2 підручників з грифом МОН України.

 

Процик Анатолій Іванович, кандидат медичних наук, доцент. Працює на кафедрі з 1993 року. В рамках НДР кафедри виконує роботу «Удосконалення методів діагностики і лікування дегенеративних захворювань хребта і суглобів»

Освітавища, Вінницький медичний інститут ім. М.І. Пирогова. (закінчив у 1977 р.); ортопед-травматолог вищої кваліфікаційної категорії (з 12.01.1987р.); кандидат медичних наук, (захистився 20.06.89 р.); доцент кафедри ортопедії і травматології №1 НУОЗ України імені П.Л.Шупика (з 28.09.95 р.).

ОСНОВНІ ЕТАПИ ТРУДОВОЇ ТА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

12.77р. - 08.78р. - лікар-інтерн Київської обласної лікарні за фахом "ортопедія і травматологія";

08.78р. - 08.79р. - районний травматолог Бородянської центральної районної лікарні;

08.79р.  -  08.81р. - міський травматолог центральної міської лікарні м. Ірпінь;
09.81р.  -  09.83р. - клінічний ординатор при Київському НДІ ортопедії;

09.83р. - 01.93р. - провідний спеціаліст головного управління лікувально-профілактичної допомоги для дорослого населення Міністерства охорони здоров'я УРСР, МОЗ України;

01.93р. - 09.95р. - асистент кафедри травматології, ортопедії і опікових хвороб Київського державного інституту удосконалення лікарів;

09.95р. по даний час - доцент кафедри ортопедії і травматології №1 Національному університеті охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика.

ПРАКТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Практичну діяльність розпочав районним травматологом в Бородянській ЦРЛ та міським травматологом ЦМЛ м. Ірпінь, де був єдиним травматологом, як в ЦРБ так і ЦМЛ. Надавав екстрену медичну допомогу травмованим в ургентному порядку із подальшим їх лікуванням та виконував планове лікування постраждалих із захворюваннями та наслідками травм. Виконував, як оперативне так і консервативне лікування пацієнтів. Після закінчення клінічної ординатури при Київському НДІ ортопедії був запрошений працювати в Головному управлінні лікувально-профілактичної допомоги для дорослого населення МОЗ УРСР.

Працюючи в Міністерстві охорони здоров'я УРСР, МОЗ України, відповідав за ортопедо-травматологічну службу республіки (3 - НДІ, 7 - кафедр інститутів удосконалення лікарів, 17 - кафедр медичних інститутів, всі відділення обласних та районних лікарень), виконував координуючу та законотворчу роботу по службі, співпрацював з іншими міністерствами та відомствами щодо удосконалення надання медичної допомоги та допомоги потерпілим в екстремальних умовах, катастрофах і т. п. Розробив значну кількість наказів по міністерству, у тому числі і міжвідомчих (МОЗ і МВС), спів розробник Закону УРСР "Про дорожній рух". Роботу в МОЗ поєднував із практичною та науковою роботою в Київському НДІ ортопедії по наданню екстреної  допомоги травмованим. У 1989 році захистив кандидатську дисертацію на тему: ˝Дорожньо-транспортний травматизм (ДТТ) і особливості медичної допомоги постраждалим на догоспінальному етапі.

Протягом усього періоду роботи на кафедрі, відповідальний за лікувальну роботу відділення травматології на 60 ліжок Мінської центральної районної лікарні №8, на базі якої розташована кафедра. Протягом року в середньому у відділенні надається допомога біля 1000 пацієнтам, виконується близько 350-550 оперативних утручань

З його участь у відділенні виконуються всі види оперативного втручання на опорно-руховому апараті, серед яких слід зазначити: ендопротезування кульшового суглоба, реконструктивно-відновні операції на довгих трубчастих кістках (при вроджених та після травматичних деформаціях, несправжніх суглобах), суглобах; остеосинтез всіх видів переломів по системі АО, стержневих та шпицевих апаратів; кістково-пластичні операції.

Як куратор відділення травматології, щопонеділка проводить обходи відділення, під час яких корегується лікування важких хворих, складається план подальшого їх лікування. Кожний другий тиждень місяця веде консультативний прийом хворих, під час якого відбирає хворих для оперативного лікування в умовах відділення. В середньому за рік   консультує  біля 300 хворих на консультативному прийомі відділення та більше 500 хворих – за межами базових установ (амбулаторно).

На кафедрі виконує обов'язки завуча та куратора тематичних циклів удосконалення лікарів, несе безпосередню відповідальність за учбово-методичну роботу, у тому числі проводить лекції, семінарські та практичні заняття з курсантами.

За час наукової роботи опублікував більше 100 наукових праць, співавтор трьох монографії. Являється співавтором підручника „Травматологія літнього віку. Переломи шийки стегнової кістки у людей літнього й старечого віку” та навчально-методичного посібника "Навчально-методичний посібник з тестових питань по ортопедії і травматології". Автор навчально-методичного посібника "Медіальні переломи шийки стегнової кістки та вибір оперативного методу лікування" (2005 р.), навчально-методичного посібника "Дорожньо-транспортний травматизм (ДТТ) – медико-соціальні аспекти проблеми" (2007 р.).

Приймав участь у бюджетній НДР кафедри "Удосконалення ендопротезування кульшового суглоба". По завершенні НДР підготував третій розділ звіту по НДР "Показання та протипоказання до ендопротезування кульшового суглоба". В той же час приймав участь у бюджетній НДР кафедри “Нестабільність колінного суглоба”. На даний час закінчується робота над бюджетною НДР кафедри “Удосконалення методів діагностики і лікування дегенеративних захворювань хребта і суглобів”. В рамках бюджетної НДР з 2018 року на кафедрі планується виконання роботи «Удосконалення методів діагностики і лікування перипротезних переломів після ендопротезування кульшового суглобу» в якій також буде приймати участь.

Постійно обмінюється досвідом, приймає участь у роботі науково-практичних та методичних конференціях, симпозіумах, з'їздах. В 1995-1996 роках приймав активну участь у трьох (одно-дводенних) семінарах із міжнародним представником фірми "Біомет", а в 2000 р. — фірми "LKH" (LAHDESKRANKENHVUS) по ендопротезуванню кульшового і колінного суглобів. За вказану роботу співробітники кафедри ортопедії і травматології №1, відмічені дипломом фірми „Біомет” за широке впровадження ендопротезування кульшового суглобу їх системи в практику ортопедів-травматологів Україні. Впроваджує нові конструкції ендопротезів великих суглобів (кульшового — Тайперлок, Біомет, Мерете та Бенкок) у практику. 

Загальний трудовий стаж 40 роки, науковий - 28 років, науково-педагогічний - 24 років

 

Дибкалюк Сергій Віталійович 

Адреса електронної пошти: anatg@ukr.net; ortotravma1@gmail.com

Освіта: Закінчив Військово-медичну академію імені С.М.Кірова у Санкт-Петербурзі в 1990 році.

Кваліфікація: Маю вищу кваліфікаційну категорію з спеціальності ортопедія і травматологія;

науковий ступінь – кандидат медичних наук (доктор філософії) з спеціальності «Нейрохірургія»;

вчене звання – доцент кафедри ортопедії і травматології №1 НУОЗ України імені П.Л. Шупика;

Професійна діяльність: Маю великий досвід в хірургічному лікуванні патології, пов’язаної з оклюзивно-стенотичними та компресійними ураженнями брахіоцефальних артерій, в першу чергу, хребтових артерій. В перелік патологічних станів входять всі види вертебро-базилярних порушень гемодинамічного характеру порушення функції центральної та периферичної нервової системи, порушень рухового стереотипу хребта і кінцівок, статико-динамічних порушень шийного відділу хребта. Виконую більше 150 хірургічних втручань щорічно за даною тематикою.

Наукова діяльність: маю спрямованість у дослідженні етіопатогенезу особливостей клінічного перебігу, діагностики та лікуванні, профілактики захворювань, пов’язаних з компресійною патологією як ведучого чинника синдрому вертебро-базилярної артеріальної системи (С45.0) шийного відділу хребта.

Викладацька діяльність: Як викладач, проводжу лекції, семінари, практичні заняття, є куратором циклу ТУ «Остеохондроз хребта. Вертеброгенні артропатії», «Сучасні методи діагностики і лікування захворювань суглобів», циклів передатестаційних з ортопедії і травматології, складаю тематичні розробки лекцій, семінарів і практичних занять, займаюсь розробкою ситуаційних завдань, практичних навиків.

Педагогічне навантаження складає біля 500 годин рік.

Провожу унікальні мікрохірургічні операції при екстравазальній компресії хребтових артерій.

 

ГЕННАДІЙ ГЕННАДІЙОВИЧ БІЛОНОЖКІН

bilonogkin@gmail.com

Освіта  -  вища, Національний медичний університет імені О.О. Богомольця (закінчив у 2001 р.);

Кваліфікація - лікар ортопед-травматолог вищої кваліфікаційної категорії; кандидат медичних наук, доцент; доцент кафедри ортопедії і травматології №1 НУОЗ України імені П.Л. Шупика.

Стаж роботи за фахом-17 років, науково-педагогічний - 9 років.

ПРОФЕСІЙНА, НАУКОВА ТА ВИКЛАДАЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

2001-2003 рр. - лікар-інтерн каф. ортопедії і травматології №1 НМАПО імені П.Л. Шупика на базі КМКЛ№8 за фахом "ортопедія і травматологія";

2003-2005 рр. - клінічний ординатор каф. ортопедії і травматології №1 НМАПО імені П.Л. Шупика на базі КМКЛ№8

2005-2008 рр.  аспірант каф. ортопедії і травматології №1 НМАПО імені П.Л. Шупика

Кандидатську дисертацію виконав та захистив у 2009 р. за темою «Остеосинтез навколо-внутрішньосуглобових переломів кісток зустрічно-компресуючими гвинтами»

В цей період також працював лікарем ортопедом - травматологом ДП СМСЧ №18 МОЗ України та у відділенні травматології КМКЛ №8

01.12.2008 р. – 31.12.2012р. - асистент каф. ортопедії і травматології №1 НМАПО імені П.Л. Шупика.

З 2013 р. по теперішній час - доцент кафедри. 

Займається консервативним та хірургічним лікуванням пацієнтів з патологією опорно-рухового апарату. Проводить лікування та реабілітацію хворих з ортопедичною патологією: остеоартроз кульшових, колінних та інших суглобів; остеохондроз хребта. Консервативне та хірургічне лікування, реабілітацію пацієнтів з травмами та їх наслідками: переломи кісток, пошкодження зв’язок, сухожилок та інших структур суглобів.

Протягом усього періоду роботи на кафедрі, відповідальний за наукову роботу кафедри: “Нестабільність колінного суглоба” (2008-2010 рр.), “Удосконалення методів діагностики та лікування дегенеративних захворювань хребта і суглобів” (2010-2017 рр.), з 2018 - «Удосконалення методів діагностики та лікування перепротезних переломів стегнової кістки після ендопротезування кульшового суглоба при остеопорозі».

За час наукової роботи опублікував понад 80 наукових праць, співавтор підручника „Травматологія літнього віку. Навколо- та внутрішньо- суглобові переломи кісток у людей літнього та старечого віку”,  та навчально-методичного посібника "Навчально-методичний посібник з тестових питань по ортопедії і травматології".

Виконує обов'язки куратора тематичних циклів удосконалення лікарів, передатестаційних циклів та спеціалізації за фахом «Ортопедія і травматологія», читає лекції, проводить семінарські та практичні заняття з лікарями інтернами та курсантами.

Постійно обмінюється досвідом, приймає участь у роботі науково-практичних конференцій, в тому числі міжнародних, симпозіумах, з'їздах, товаристві ортопедів-травматологів України.