25 жовтня 2018 року під головуванням декана хірургічного факультету доцента Володимира Шуби відбулось урочисте засідання вченої ради хірургічного факультету НМАПО імені П. Л. Шупика, присвячене 100-річному ювілею Академії.

З наказом НМАПО імені П. Л. Шупика від 02.10.2018 № 463-к присутніх ознайомив начальник відділу кадрів Д. Бригинець, звернувшись з вітальними словами та побажаннями міцного здоров’я, творчої наснаги та нових здобутків у примноженні досягнень медичної освіти. У вступному слові проректор з науково-педагогічної роботи професор О. Толстанов зазначив, що працівники факультету нагороджуються медаллю з нагоди 100-річчя за значний особистий внесок у підготовку висококваліфікованих медичних кадрів для закладів охорони здоров’я, високі досягнення у науковій і професійній діяльності, багаторічну сумлінну працю та нагородив медаллю «НМАПО імені П. Л. Шупика 1918 - 2018» наступних науково-педагогічних працівників факультету:

Абизова Рустема Аділійовича, професора кафедри оториноларингології;

Анкіна Миколу Львовича, завідувача кафедри ортопедії і травматології № 2;

Біляєву Ольгу Олександрівну, професора кафедри загальної та невідкладної хірургії;

Ващука Федора Степановича, доцента кафедри анестезіології та інтенсивної терапії;

Вітовського Ростислава Мирославовича, професора кафедри хірургії серця та магістральних судин;

Возіанова Сергія Олександровича, завідувача кафедри урології;

Герцена Генріха Івановича, завідувача кафедри ортопедії і травматології № 1;

Гетьмана Вадима Григоровича, завідувача кафедри торакальної хірургії та пульмонології;

Козинця Георгія Павловича, завідувача кафедри комбустіології та пластичної хірургії;

Кравченка Миколу Івановича, доцента кафедри урології;

Крижевського Вадима Віталійовича, завідувача кафедри загальної та невідкладної хірургії;

Лазоришинця Василя Васильовича, завідувача кафедри хірургії серця і магістральних судин;

Лоскутова Олега Анатолійовича, завідувача кафедри анестезіології та інтенсивної терапії;

Макарова Анатолія Васильовича, професора кафедри торакальної хірургії та пульмонології;

Мовчана Олександра Степановича, професора кафедри ортопедії і травматології № 1;

М’ясоєдова Станіслава Дмитровича, завідувача кафедри онкології;

Мясоєдова Дмитра Володимировича, професора кафедри онкології;

Полінкевича Броніслава Станіславовича, професора кафедри хірургії та трансплантології;

Поліщука Миколи Єфремовича, завідувача кафедри нейрохірургії;

Попова Василя Антоновича, професора кафедри ортопедії і травматології № 2;

Радзіховського Анатолія Павловича, професора кафедри загальної та невідкладної хірургії;

Рикова Сергія Олександровича, завідувача кафедри офтальмології;

Саволюка Сергія Івановича, завідувача кафедри хірургії та судинної хірургії;

Тодурова Бориса Михайловича, завідувача кафедри кардіохірургії, рентгенендоваскулярних та екстракорпоральних технологій;

Усенка Олександра Юрійовича, завідувача кафедри хірургії та трансплантології;

Шаргородську Ірину Василівну, професора кафедри офтальмології;

Шкорботуна Володимира Олексійовича, завідувача кафедри оториноларингології.

Голова вченої ради доцент В. Шуба привітав присутніх з отриманими нагородами та побажав творчої наснаги, міцного здоров’я та подальших професійних звершень.

З актовими доповідями, присвяченими 100-літньому ювілею НМАПО імені П. Л. Шупика, виступили: професор Георгій Козинець «Сучасні технології хірургічного лікування поширених глибоких опіків», професор Олег Лоскутов «Парадигма післядипломної освіти: перспективи та пріоритети», професор Володимир Шкорботун «Інноваційні лікувальні технології в діяльності кафедри оториноларингології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика».

Другим питанням порядку денного були звіти науково-педагогічних працівників хірургічного факультету про хід виконання дисертаційних робіт.

Наступним питанням слухали звіти про виконання НДР кафедрами хірургічного факультету. Було заслухано та затверджено звіти 3 бюджетних НДР та 15 ініціативно-пошукових НДР.

Далі заслухано звіти завідувачів кафедр щодо перевірки баз стажування лікарів-інтернів науково-педагогічними працівниками кафедр хірургії та судинної хірургії, загальної та невідкладної хірургії, нейрохірургії, ортопедії і травматології №2.

Заслухано звіти голів тимчасових комісій з перевірки кафедр офтальмології (голова – професор О. Біляєва) та хірургії серця та магістральних судин (голова – професор В. Сморжевський).

Наприкінці засідання було розглянуто кадрові питання, зокрема про присвоєння вченого звання професор кафедри офтальмології д. мед. н. доценту Оксані Петренко. Завідувач кафедри офтальмології професор Сергій Риков позитивно охарактеризував д. мед. н. доцента О. Петренко. За результатами відкритого голосування ухвалено рішення рекомендувати вченій раді НМАПО імені П. Л. Шупика присвоїти доценту О. Петренко вчене звання професора. Завершилось засідання розглядом питань з розділу «Різне».