Google search

 
 

Національний університет охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика - провідний заклад додипломної та післядипломної медичної освіти, сучасний науковий та лікувальний центр, який нараховує 232 докторів наук та 345 кандидатів наук (доктор філософії), з яких 203 - професорів та 219 - доцентів. Сьогодні в Університеті працюють: 8 академіків НАМН України та 12 членів-кореспондентів НАМН України.

В НУОЗ України імені П. Л. Шупика функціонують 70 кафедр, які об'єднані у наступні навчальні підрозділи:

  • Інститут післядипломної освіти
  • медичний факультет;
  • педіатричний факультет;
  • стоматологічний факультет;
  • фармацевтичний та медико-профілактичний факультет.

Вдосконалення та розвиток практичних навичок наших студентів та слухачів відбувається у Навчально-виробничому центрі симуляційних методів навчання імені Андрія Ткаченка. Навчання здійснюється відповідно до світових практик, із застосуванням сучасного обладнання, апаратури, тренажерів центру та із забезпеченням максимальної безпеки лікарів під час навчання. 

На кафедрах та клінічних базах університету створені всі умови для отримання наступних видів якісної освіти:

  • вища освіта на другому (магістерському) рівні за медичними (фармація, громадське здоров’я, клінічна психіатрія) та немедичними спеціальностями (публічне управління та адміністрування, соціальна робота) детальніше;
  • вища освіта на третьому (науковому) рівні в аспірантурі за багатьма спеціальностями та докторантурі (діє 6 спеціалізованих вчених радах) детальніше;
  • навчання в інтернатурі (для випускників вищих медичних навчальних закладів) детальніше;
  • підвищення кваліфікації лікарів усіх спеціальностей та провізорів на етапі безперервного професійного розвитку (цикли спеціалізації (детальніше), тематичного удосконалення детальніше, майстер-класи, конференції тощо);
  • передвища освіта за фахом “Стоматологія” (отримання спеціальності та професійний розвиток медичних сестер та асистентів лікарів-стоматологів) детальніше.

В 2024 році НУОЗ України імені П. Л. Шупика провів першій в своїй історії набір випускників шкіл та коледжів на навчання в магістратурі. З вересня 2024 року майбутні магістри розпочали навчання.

Університет став одним з перших закладів освіти в Україні в якому розпочалося навчання в лікарській резидентурі за спеціальністю нейрохірургія (на базі кафедри нейрохірургії, завідувач – Професор Микола Поліщук). Відтепер Університет надає повний спектр освітніх послуг для здобувачів вищої освіти (магістратура, аспірантура), науковців (докторантура), інтернів, резидентів (післядипломна освіта), проводить цикли спеціалізації та стажування, а також заходи безперервного професійного розвитку лікарів та фармацевтів.

Щорічно в Університеті розробляється і оновлюється понад 100 навчальних планів та програм циклів тематичного удосконалення, видається понад  60 найменувань навчально-методичної літератури (підручники, навчальні та навчально-методичні посібники, довідники) для використання в навчальному процесі.

Щороку в Університеті проводиться близько 1,5 тис. циклів, навчається 2,5 тис. інтернів і 23 тис. лікарів і провізорів. Навчальна база Університету розміщується в адміністративному та лабораторному корпусах, загальною площею близько 8 тис. кв. м.

Науково-дослідна робота в університеті у 2023 році виконувалась відповідно до зведеного плану науково-дослідних робіт, який включав 82 науково-дослідні роботи: 8 прикладних – за пріоритетними напрямками з обсягом державного фінансування 4,1 млн грн, 68 – ініціативно-пошукових, 6 – з клінічних випробувань лікарських засобів. За результатами НДР, які фінансуються за рахунок державного бюджету, опубліковано 21 статтю у журналах, що індексуються в наукометричних базах Scopus та Web of Science. Інституційовано 25 власних наукових шкіл та 4 наукові школи, що розвиваються.

При університеті функціонує 7 постійно діючих спеціалізованих вчених рад із захисту докторських (кандидатських) дисертацій за 9 спеціальностями та було створено 63 разові спеціалізовані вчені ради для захисту дисертацій здобувачів ступеня доктора філософії. Проведено 51 захист. У міжнародній наукометричній базі Scopus представлено 520 профілів авторів – працівників університету. Загальний індекс університету у Scopus складає 52, цитуються 1785 документів. У 2023 році опубліковано 356 статей у журналах, що індексуються Scopus, Web of Science, за кількістю публікацій у Scopus університет посідає 38 місце серед закладів вищої освіти та наукових установ України.

У рейтингу університетів України, який проводить проєкт OSVITA.UA, за показниками бази даних SсіVerse SCOPUS НУОЗ України імені П. Л. Шупика посів 19 місце (що на 3 позиції вище, ніж у 2022 році), із загальним індексом h-індекс – 49 у базі Scopus, 44 – у базі Web of Science та 122 – у системі Google Scholar. Університет є засновником та співзасновником 26 наукових та науково-практичних видань, з них 8 індексуються міжнародною базою Scopus, 22 видання включено до Переліку наукових фахових видань України (6 – до категорії А, 16 – до категорії Б).

Університет є  членом Міжнародної кадрової академії (ЮНЕСКО), належить до наступних організацій США: система промислової класифікації (SIC), система роботодавців (EIN), кодифікована система НАТО) та Центральної реєстраційної системи (CCR). Співпраця надає Університету можливості виступати в якості одержувача грантів Конгресу США та Національного інституту здоров'я США. 

Університет має членство у Великої хартії Університетів (Magna Charta Universitatum) та  Європейської академії природничих наук, а також представлений в каталозі UK National Recognition Information Centre (Національний інформаційний центр з визнання у сфері освіти, Сполучене Королівство).

Колектив НУОЗ України імені П.Л. Шупика постійно розширює міжнародну співпрацю, нашими партнерами з наукових, освітніх та лікувальних аспектів співпраці виступають понад 40 закладів та установ, серед яких: Каролінський інститут (Королівство Швеція), Університет Колорадо (США), Ягеллонський Університет (Польща), Королівський коледж лікарів загальної практики (Велика Британія), Університет Барі (Італія), Словацький медичний Університет, Маастрихтський Університет (Нідерланди), Університет штату Іллінойс у Чикаго, Університет Альберти (Канада), Королівський Університет Белфасту (Північна Ірландія), благодійна організація MedGlobal.

Традицією в Університеті є присудження почесних звань (Doctor Honoris Causa і Professor Honoris Causa) відомим вченим закордонних країн. Почесними докторами Університету стали професор Теодор Хельбрюгге (Німеччина), професор Альберт Шинцель (Швейцарія), почесними професорами - Лауреат Альтернативної Нобелівської премії Джордж Вітулкас (Греція), професор Хубертус фон Фосс (Німеччина), професор Ктібор Вайс (Австрія), Тревор Гіббс (Великобританія), Мацей Сметанський (Польща). Університет виступив співорганізатором Асоціації «Медінформатика» з представництвом у Канаді, США, Німеччині, В'єтнамі, Китаї, Болгарії.

У 2023 році медичну допомогу надавали науково-педагогічні працівники 61 клінічної кафедри на 229 клінічних базах у закладах охорони здоров’я різного відомчого підпорядкування, переважна кількість яких розташована у м. Києві. Було проліковано 100 851 хворих, з них понад 12 693 – в стаціонарних і 88 158 – в амбулаторних відділеннях закладів охорони здоров’я; надано 128 396 консультацій, виконано 108 769 лікувальних і діагностичних процедур. На клінічних базах також провадилась освітня та наукова діяльність. В структурі університету 3 заклади охорони здоров’я, які здійснюють медичну практику: Відокремлений підрозділ «Клініка репродуктивних технологій Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика», Відокремлений підрозділ «Стоматологічний практично-навчальний медичний центр Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика», Відокремлений підрозділ «Науково-практичний медичний центр професійного здоров’я Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика» (м. Кривий Ріг).

Визнання високого рівня лікарської кваліфікації науково-педагогічних працівників університету підтверджується їх роботою в якості експертів різних експертних груп та клініко-експертних комісій МОЗ України: 61 науково-педагогічний працівник є експертами МОЗ України, 59 науково-педагогічних працівників увійшло до складу груп експертів ДОЗ КМДА.

У 2023 році відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12 вересня 2023 р. №1026 «Деякі питання реалізації Рамкової угоди між Урядом України та Урядом Республіки Австрія про економічне співробітництво у розвитку проектів». Згідно з нею, НУОЗ України імені П.Л. Шупика призначено замовником проекту “Будівництво та оснащення сучасної університетської клініки”.

21 вересня 2023 в НУОЗ України імені П.Л. Шупика відбулися вибори ректора закладу. За результатами голосування виборців та на підставі наказу МОЗ України ректором університету став  академік НАМН України професор В’ячеслав Камінський.

Колектив Університету на всіх етапах свого існування вносив та продовжує посилювати професійний внесок до скарбниці української медицини, шляхом забезпечення якісної освітньої діяльності, реалізацією новітніх діагностично-лікувальних заходів, впровадженням обґрунтованих та затребуваних наукових досліджень з метою збереження та покращення здоров’я населення України.

Протягом 2023 року в Університеті більше уваги приділялося новітнім формам освітньої діяльності особливо безперервному професійному розвитку лікарів, зокрема одно- та дводенному навчанню під час проведення майстер-класів, фахових шкіл, семінарів тощо.

НУОЗ України імені П.Л. Шупика долучився до розробки професійних стандартів у сфері охорони здоров’я, ставши співзасновником Галузевої ради. Її очолив перший проректор НУОЗУ професор, член-кореспондент НАМН України Юрій Вдовиченко. У серпні 2023 року відбулася перша конференція, під час якої були визначені стратегічні завдання та план тактичних заходів. Галузева рада має на меті розробити 180 професійних стандартів у сфері охорони здоров’я зі залученням понад 500 представників різних установ. Заявки на розроблення стандартів подано Міністерством охорони здоров’я України та Українською федерацією професійних медичних об’єднань.

НУОЗ України імені П. Л. Шупика розвиває міжнародну складову. Університет має понад 60 міжнародних угод та підписаних меморандумів з закладами освіти, громадськими організаціями та іншими міжнародними стейкхолдерами, до яких у 2023 році доєдналися: Благодійна медична організація MedGlobal (США), Литовський Університет наук здоров`я (Литовська Республіка), Фундація "Польський інститут доказової медицини" (Республіка Польща) та "Китайський науково-технічний центр Інституту проблем матеріалознавства імені Францевича НАНУ (Китайська Народна Республіка).

У 2023 році почалась робота щодо приєднання до НУОЗ України імені П. Л. Шупика. державної установи «Український науково-дослідний інститут промислової медицини» (ДУ «УКРНДІПРОММЕД») в м. Кривий Ріг (Дніпропетровська обл.)

ДУ «УКРНДІПРОММЕД» був створений у 1955 році і був однією із найбільших наукових установ країни з питань медицини праці. Наразі Інститут має два наукових підрозділи та клініку на 200 ліжок профпатологічного профілю. На базі Інституту надається медико-профілактична допомога працівникам залізорудної, вугільної, уранової, металургійної та машинобудівної промисловості. В Інституті працюють комісія з медичних оглядів працівників, центр психофізіологічної експертизи, профпатологічна лікарсько-експертна комісія.

Колектив Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика на всіх етапах свого існування вносив професійний внесок до скарбниці української медицини. Він продовжує це робити надаючи якісну освіту, реалізуючи новітні діагностично-лікувальні заходи, впроваджуючи обґрунтовані та затребувані наукові дослідженя з метою збереження та покращення здоров’я населення України.