11 листопада 2018 р. виповнилось 95 років з дня народження видатного українського гігієніста-токсиколога, доктора медичних наук, професора, члена-кореспондента НАН України, академіка НАМН України, заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, лауреата премії імені О. О. Богомольця, академічних премій з профілактичної медицини НАМН України – Ісаака Михайловича Трахтенберга (біографічна довідка – за посиланням).

12 листопада 2018 р. відбулось розширене урочисте засідання вченої ради ДУ «Інститут медицини праці імені Ю. І. Кундієва НАМН України», в якому взяли участь науково-педагогічні працівники кафедри медицини праці, психофізіології та медичної екології НМАПО імені П. Л. Шупика.

Засідання відкрилось промовою «Академік Ісаак Михайлович Трахтенберг: віхи творчого життя», яку оголосив директор ДУ «Інститут медицини праці імені Ю. І. Кундієва НАМН України», член-кореспондент НАМН України, професор В. І. Чернюк (стенограма – за посиланням).

Під час засідання лунали вітання від НАН України, НАМН України, закладів вищої освіти, учнів, колег, друзів ювіляра. Наприкінці засідання з подячним словом виступив ювіляр, який подарував всім присутнім свої нові наукові та публіцистичні видання.

На завершення, присутні переглянули документальний фільм «Феномен Трахтенберга» (режисер - Ірина Бутузова, 2018) (фільм – за посиланням).