Автори  присвячують цю книгу подвижницькій праці кількох поколінь лікарів, середнього медичного, молодшого медичного та допоміжного персоналів, наукових працівників інститутів і співробітників кафедр, що працювали в лікарні «Медмістечко».

Свого часу М. Пирогов запитував: «Чому ми так мало знаємо про наше минуле, так швидко його забуваємо і байдуже ставимося до того, що чекає нас  у недалекому майбутньому?». На жаль, ці слова актуальні і в наш час, у чому неодноразово пересвідчувались автори при створенні цієї книги.

Фактологічний матеріал здобувався та подавався за такими джерелами:

1) архівні документи, які є головним та основним джерелом;

2) публікації (статті, монографії);

3) мемуари (щоденники, нотатки);

4) усні свідчення учасників та самовидців подій.

Автори  вдячні за надання матеріалів та сприяння в написанні цієї книжки працівникам КМКЛ №6, співпрацівникам інститутів та кафедр (кафедра загальної та невідкладної хірургії НМАПО імені П.Л. Шупика), що працювали й працюють на базі лікарні.