Українська асоціація дитячих нефрологів (УАДН), президентом якої є завідувач кафедри нефрології НМАПО імені П.Л. Шупика проф. Д. Іванов, в ініціативному порядку виконала переклад міжнародних настанов по лікуванню гормонорезистентного нефротичного синдрому у дітей на українську мову - IPNA Clinical Practice Recommendations for the Diagnosis and Management of Children with Steroid-resistant Nephrotic Syndrome.

IPNA розглянула та затвердила переклад настанов, що був виконаний проф. Д. Івановим та к.мед.н. М. Івановою, які будуть представлені на щорічній конференції REENA 24 - 26 вересня в Києві. Ця конференція проводиться відповідно до реєстру МОЗ та НМАПО імені П.Л. Шупика вже 14 рік поспіль. Окрім того, настанови, з дозволу IPNA, будуть надруковані в черговому номері журналу ПОЧКИ.НИРКИ.KIDNEYS (вересень 2020).

Доступність міжнародних настанов для дитячих нефрологів надає нові можливості для розуміння тактики діагностики та лікування нефротичного синдрому у дітей в Україні.