23 квітня 2019 року в НМАПО імені П. Л. Шупика відбувся семінар Школи молодого вченого присвячений Всесвітньому тижню імунізації.

В семінарі взяли участь молоді вчені (аспіранти, докторанти, клінічні ординатори, інтерни) та науково-педагогічні працівники Академії.

На семінар були запрошені спікери: Федір Лапій – кандидат медичних наук, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології з темою доповіді: «Відверто про кір та лікування» та Юрій Степановський – кандидат медичних наук, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології з темою доповіді: «Вакцинація вагітних та передчасно народжених дітей з низькою вагою».

Розпочинаючи семінар Школи, із привітальним словом виступила завідувач відділу докторантури та організації наукової діяльності НМАПО імені П. Л. Шупика, Олександра Сіренко, яка привітала запрошених спікерів на семінарі «Школи молодого вченого», всіх присутніх та гостей. О. Сіренко зазначила, що питання імунізації та боротьби з інфекційними хворобами є надзвичайно важливими тому, що в Україні починаючи з 2017 року триває спалах кору, причиною якого є низький рівень охоплення вакцинацією населення України.

Щорічно в останній тиждень квітня ВООЗ проводить Всесвітній тиждень імунізації, головною метою заходу є підвищення обізнаності населення про важливість повноцінної імунізації протягом усього життя, як ключового інструменту профілактики захворювань і збереження здоров’я, а також про необхідність усунення прогалин у вакцинації.

На семінарі голова ради молодих вчених Сабіна Аугунас вручила спікерам подяки від ректора НМАПО імені П. Л. Шупика та подякувала за змістовні і корисні доповіді, за час і можливість завітати на семінар та наголосила на подальшу плідну співпрацю між молодими вченими НМАПО імені П. Л. Шупика.

В своїй доповіді Юрій Степановський розповів про важливість вакцинації вагітних для профілактики небезпечних захворювань у дітей, застережень щодо вакцинації вагітних, протипоказання вакцин при вагітності; про інфекції кору, поліомієліту, жовтої лихоманки, грипу, гепатиту В та А та менінгококової інфекції у вагітних.

Федір Лапій у своїй доповіді охопив питання, які були поставлені до доповідача присутніми, що стосуються: колективного імунітету; напруженості імунітету; онкології та захисту; атипового перебігу; протипоказання вакцинації; інструкції застосування лікарських засобів проти кору; екстрена імунізація; імунопрофілактика кору при вагітності.

Наприкінці семінару голова ради молодих вчених Сабіна Аугунас запросила всіх охочих долучатись до подальших семінарів «Школи молодого вченого». Матеріали семінару, який відбувся 23.04.2019 року будуть представлені в pdf. форматі на офіційному сайті НМАПО імені П. Л. Шупика.