23–24 березня 2021 року відбувся II Міжнародний конгрес «Від народження до зрілості: міждисциплінарний підхід в збереженні здоров’я людини».

На відкритті конгресу з привітанням виступили: перший проректор Національного університету охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика, член-кореспондент НАМН України Ю. Вдовиченко, завідувач кафедри дитячих і підліткових захворювань професор Г. Бекетова та президент Всеукраїнської Асоціації безперервної професійної освіти лікарів і фармацевтів, к.мед.н. О. Щербинська.

Разом з Всеукраїнською Асоціацією безперервної професійної освіти лікарів і фармацевтів, за підтримки НУОЗ України імені П. Л. Шупика співорганізатором конгресу виступила кафедра дитячих і підліткових захворювань. У міжнародному конгресі взяли участь провідні експерти, вчені, лікарі різних медичних галузей з України, Фінляндії та Німеччини. Великий інтерес викликали доповіді професора Отто Хельве з Університету Гельсінкі та директора пульмонологічної клініки медичної школи Ганноверського університету, професора Тобіаса Вельте.

Серед вітчизняних експертів лікарі відзначили виступи Г. Бекетової, Ю. Степанова, С. Дубова, О. Охотнікової, Є. Шунько, А. Косаковського та багатьох інших провідних українських вчених. Робота конгресу відбувалася одночасно в трьох залах, тому слухачі мали можливість вибирати саме ті доповіді, які були їм цікаві.

На конгресі відбулися симпозіуми, панельні дискусії експертів, майстер-класи, симуляційні тренінги, мультидисциплінарні дуети, онлайн-виставка фірм-партнерів. У доповідях були широко висвітлені найактуальніші проблеми неонатології, педіатрії, терапії, сімейної медицини, кардіології, пульмонології, неврології. Багато уваги було присвячено питанням інфекції Covіd-19 та постковідного синдрому.

Особливий інтерес лікарів викликала секції «Клінічний консиліум», на якій з понад 50 складних клінічних випадків, що прислали лікарі, експертами були розібрані три найскладніші і найцікавіші з точки зору ранньої діагностики та лікування. Цикл панельних дискусій відбувся за участю експертів в області внутрішньої медицини. Десять цікавих практичних майстер-класів провели викладачі кафедри дитячих і підліткових хвороб Національного університету охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика доценти Н. Алексєєнко, І. Горячева, О. Солдатова О., асистент  В. Вовк.