26 березня 2021 року в Національному університеті охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю  «YOUNG SCIENCE 3.0» (для молодих учених).

Враховуючи карантинні обмеження, зумовлені всесвітньою пандемією COVID-19, конференція передбачала дистанційну участь молодих вчених (аспірантів, докторантів, клінічних ординаторів, інтернів, студентів) для висвітлення своїх наукових досягнень та практичних здобутків з різних напрямків в медицині.

Наукова програма секційних засідань була насичена та структурована за спеціальностями.

У секції «Хірургія, невідкладна медична допомога, анестезіологія та інтенсивна терапія – кафедра хірургії та судинної хірургії представила дві доповіді своїх аспірантів очної денної форми навчання – Д. Завертиленка та А. Дембіцького, в яких були висвітлені результати їхніх дисертаційних досліджень.

Аспірант 3-го року навчання кафедри хірургії та судинної хірургії Д. Завертиленко виступив з доповіддю: «Симультанна корекція прогнозованого гастроезофагеального рефлюксу після рестриктивної баріатричної операції пацієнтам з ожирінням» (науковий керівник – завідувач кафедри професор С. Саволюк). Окрім того, що матеріали висвітлені в доповіді є частиною дисертаційних досліджень аспіранта, що знаходиться на фінальній стадії виконання, сама робота представляє один з основних напрямків роботи кафедри хірургії та судинної хірургії – лапароскопічна хірургія ожиріння та метаболічного синдрому.

Аспірант 2-го року навчання кафедри хірургії та судинної хірургії А. Дембіцький представив результати власної дисертаційної роботи в доповіді – «Застосування плазми, збагаченої тромбоцитами, в лікуванні трофічних виразок венозної етіології (науковий керівник – професор С. Саволюк), яка також відображає один з основних напрямків кафедральної роботи – малоінвазивну та малотравматичну хірургію варикозної хвороби вен нижніх кінцівок та її ускладнених форм.

Доповіді викликали жвавий інтерес та дискусію в слухачів конференції, а також за результатами обговорення були відмічені дипломом І ступеня.

Конференція молодих вчених Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика, що вже є традиційною, не дивлячись на складні карантинні умови та обмеження, продовжує вражати великою кількістю, високою якістю та спектром науково-практичних здобутків її учасників.

Актуальність матеріалу: 69.5% - 2 Голосів