Search

 
 

Щорічний міжнародний форум, присвячений актуальним питанням та огляду інноваційних технологій в анестезіології та інтенсивній терапії «Тринадцятий Британо-Український симпозіум» (БУС-13) завершив свою роботу 24 квітня 2021 року. Організатором БУС-13 є кафедра анестезіології та інтенсивної терапії Національного університету охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика, очолювана професором Олегом Лоскутовим.

Традиційно симпозіум проводиться за сприяння Асоціації анестезіологів, перфузіологів та лікарів інтенсивної терапії України, Асоціації анестезіологів України, Інституту серця МОЗ України, Клінічної лікарні «Феофанія» ДУС, Фонду сприяння респіраторній медицині, Української медичної асоціації Великобританії 

21—24 квітня 2021 року 1744 учасники з різних регіонів України та з-за кордону мали змогу не лише прослухати лекції, доповіді та майстер-класи, загальною тривалістю понад 50 годин, а й поспілкуватися з 98 відомими спікерами з 12 країн Європи та Північної Америки та отримати 10 балів БПР. 

Із величезним задоволенням учасники симпозіуму вислухали лекції видатного анестезіолога світового рівня, автора більш ніж 1000 рецензованих статей і 400 розділів у колективних монографіях – професора Жана Луї Вінсента з Бельгії та завідувача кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Університету Дженоа (Італія) професора Паоло Пелозі, які виступили з актуальними лекціями з проблем сучасної анестезіології та інтенсивної терапії. Під час їх доповідей вперше був застосований синхронний переклад виступу у чаті, який організували і провели доценти кафедри Дмитро Дзюба і Максим Пилипенко. 

Програма конференції була насиченою, транслювалася одночасно на 2 каналах у YouTube та охоплювала 17 тематичних секцій, присвячених як загальним питанням анестезіології та інтенсивній терапії, так і вузькоспеціалізованим: трансплантології, медицині болю, екстракорпоральним технологіям, анестезіології в акушерстві та гінекології 

Уже вдруге захід відбувається у дистанційному режимі, що зумовлено карантинними обмеженнями. Три секції доповідей під час БУС-13 висвітлювали чи не найактуальнішу тему – особливості нової коронавірусної інфекції. Вітчизняні та закордонні фахівці ділилися власним досвідом та найсучаснішою інформацією про патофізіологію, діагностику, інтенсивну терапію, респіраторну підтримку, ускладнення COVID-19. 

Не зважаючи на труднощі, спричинені пандемією та неможливість зібрати учасників та спікерів у Києві, симпозіум впевнено завойовує все нових прихильників та продовжує бути найпотужнішим науковим форумом з анестезіології та інтенсивної терапії в Україні. Це підтверджують загальні показники результатів проведеного Симпозіуму: зареєстрованих учасників – 1744, 22 іноземних спікери (Великобританія, Франція, США, Бельгія, Італія, Польща, Австрія, Ізраїль, Білорусь, Німеччина, Португалія, Норвегія), 76 вітчизняних спікерів з провідних наукових установ України, 3149 хвилин ефірного часу, що дорівнює 53 годинам безперервної роботи. 

Отже, БУС-13 став надбанням історії.  Запрошуємо на БУС-14 у 2022 році.