Оволодіння практичними навичками є невід’ємною частиною навчання лікаря будь-якої спеціальності. Особливо це важливо для інтернів хірургічних спеціальностей. Лікар-анестезіолог після виходу на самостійну роботу, не дивлячись на те, який він має теоретичний багаж знань за плечима, повинен володіти навиками, що роблять з нього справжнього спеціаліста.

Кафедра анестезіології та інтенсивної терапії завжди приділяла практичному навчанню інтернів велику увагу. Так, окрім навчання в операційній та відділеннях інтенсивної терапії, наші учні мали можливість отримувати такого роду знання під час занять з манекенами та приймати участь у великій кількості майстер-класів, що організовує кафедра для молодих лікарів. З метою удосконалення спеціалістів, що тільки роблять перші кроки в своїй професії, кафедрою організовано щорічну науково-практичну конференцію «Молодіжна анестезіологічна конференція «Тріщинські читання» (МАК).

Але зараз у світі вирує епідемія COVID-19, що вносить певні корективи у навчальний процес у бік дистанційної освіти. Тому цього року ми проводили цей екзамен з повним дотримання епідеміологічних умов. За рахунок цього екзамен тривав не 1-2 дні, а більше тижня. Він проходив на 10 базах кафедри та його приймали 14 викладачів. За норму ми взяли півгодини на одного учня. З таким підходом кожен викладач мав повну можливість впевнитися у відповідності підготовки лікарів-інтернів, що проходили навчання в стінах кафедри останні 2 роки. Також однією з умов була об’єктивність, тому інтерни здавали екзамен викладачу іншої групи.

У результаті ми отримали позитивні відгуки інтернів, частина яких після екзамену залишились у клініках допомогти у лікувальному процесі. А не менш важливе те, що викладачі кафедри були задоволені рівнем підготовки. Так, «відмінно» задали 51,7%, «добре» — 38,9%, а «задовільно» — 9,4%.

Подібний досвід проведення прийому практичних навичок буде продовжений і в майбутньому.