2 червня 2021 року у режимі онлайн відбувся вебінар Європейської асоціації комбустіологів «EBA Webinar: Guidelines in Burn Care» для членів асоціації.

У роботі вебінару взяли участь провідні європейські комбустіологи: Clemens Schiestl, Президент EBA, Nadia Depetris, член ради правління EBA, Peter Vogt (Німеччина), Dr. Mirela Dobrić (Загреб, Хорватія), Dr. Herbert Haller, Dr. Matthias Rapp, Dr. Frank Sander та Dr. Christoph Wallner.

Співробітники кафедри комбустіології та пластичної хірургії професор Георгій Козинець, професор Олександр Жернов, доцент Володимир Циганков, асистент Владислав Шендрик, які є членами Європейської асоціації комбустіологів, теж взяли участь у вебінарі.

Такі міжнародні заходи є важливими не лише для розвитку наукової діяльності кафедри, але й мають важливе практичне значення для клінічної роботи.

Під час вебінару розглянули низку актуальних питань комбустіології: організаційні принципи структури опікових центрів; боротьба з болем при тяжких опіках; використання нового сучасного покриття на основі гідрогелю для лікування поверхневих та глибоких опіків; використання біологічного покриття ацелюлярного колагенового матриксу, виготовленого зі шкіри червоної риби.

Також було підведено підсумки роботи Європейської асоціації комбустіологів за І півріччя 2021 року та затверджено План роботи Європейської асоціації комбустіологів на ІІ півріччя 2021 року, заплановано проведення вебінару з нових технологій лікування опіків.

Учасники вебінару мали унікальну можливість ознайомитися з найсучаснішими технологіями лікування опіків, зокрема, застосуванням нових сучасних покриттів на основі гідрогелю та ацелюлярного матриксу.

Планується включення матеріалів вебінару в програму підготовки спеціалістів під час циклів тематичного удосконалення.

Наступний вебінар Європейської асоціації комбустіологів проводитиметься у вересні 2021 року, де розглядатиметься план роботи Асоціації на ІІ півріччя 2021.