27 травня 2021 нагороджений Золотою медаллю від президії Національної академії мистецтв України д.мед.н. Анатолій Радзіховський, професор кафедри загальної та невідкладної хірургії НУОЗ України імені П. Л. Шупика,  заслужений діяч науки і техніки, член Національних спілок художників та письменників України, заслужений художник України.

Анатолій Радзіховський — відомий подвижник медицини та мистецтва. Учений-хірург, художник-графік і пейзажист, педагог, поет і громадський діяч.

Поєднавши мистецький та науковий таланти він проілюстрував 38 видань, до яких увійшли понад 4,5 тисяч оригінальних малюнків. Двотомний «Атлас операцій на органах травлення» визнано кращою книгою року України, окрім того, вона стала настільною в хірургів багатьох країн світу.

Написав понад 350 творів живопису, що експонувалися на багатьох міжнародних та всеукраїнських виставках, 26 із яких були персональними.

Анатолій Радзіховський — автор низки публіцистичних, літературно-художніх і поетичних видань, серед яких: «Человечество против человека» (2002), «Общая патология человека» (2006), «Дарую счастье жить» (2012), «Спалах болю» (2017), «Палітра почуттів» (2018), «Слово поета безсмертне» (2021).

За півстоліття творчого життя зробив вагомий внесок у розвиток вітчизняної медицини, створив сучасну хірургічну школу. Під його керівництвом захищено 5 докторських та 16 кандидатських дисертацій, опубліковано 526 наукових праць, серед яких 53 монографії та посібники. Особисто виконав понад 25 тисяч операцій.

Активно займається громадською роботою. Протягом тридцяти років — член правління і президії Українського фонду культури, Асоціації «Україна — Світ», президент товариства «Україна — Хорватія», член редколегії восьми провідних українських медичних журналів, двох спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій, президент Асоціації соціального захисту працівників та ветеранів інформаційної сфери.

Співробітники кафедри та колектив лікарні щиро вітають Анатолія Павловича з високою нагородою.

Корисність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Доступність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів