Google search

 
 

Для систем охорони здоров’я багатьох країн світу алергічні захворювання (АЗ) набули статусу проблеми пандемічного масштабу, адже вже зараз кількість таких пацієнтів в Європі становить понад 150 млн осіб при прогнозах на наступне десятиріччя на рівні понад 250 млн осіб.

Саме проблемам діагностики, лікування та профілактики АЗ була й присвячена робота Конгресу EAACI. Дана організація являє собою найпотужнішу та найчисленнішу професійну спільноту алергологів, клінічних імунологів та аеропалінологів Європи. Станом на 2021 рік академія нараховує більше 50 національних спілок, більше 12 тис. членів з 125 країн світу. 

Конгрес EAACI є подією, яка щорічно проводиться в різних країнах Європи та збирає 8–11 тис. делегатів. Науковці та практичні лікарі з різних куточків світу з нетерпінням очікують її для презентації досліджень або поповнення особистих знань останніми досягненнями в області алергології та клінічної імунології. У цьому році Конгрес у зв’язку з карантинними заходами проводився у змішаному форматі: частина його була off-line в Кракові, а інша – on-line в Мадриді, але він все одно зібрав понад 10 000 делегатів з більше ніж 120 країн світу. Розкриття ключових тем діагностики, лікування, профілактики алергічних захворювань, бронхіальної астми, імунодефіцитних станів на цьому Конгресі EAACI перетворилося на мультидисциплінарний форум для алергологів, пульмонологів, оториноларингологів, дерматологів, терапевтів, педіатрів, гастроентерологів, клінічних імунологів та лікарів первинної медико-санітарної допомоги.

Співробітники кафедри фтизіатрії та пульмонології Інституту сімейної медицини Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика не залишилися осторонь такої важливої події і взяли активну участь у роботі EAACI Hybrid Congress 2021. Професором С. Зайковим разом з доцентом А. Богомоловим (Вінницький національний медичний університет імені М. І. Пирогова) було представлено доповіді з актуальних питань  підвищення якості діагностики АЗ: «Шляхи оптимізації визначення сенсибілізації до алергенів кліщової групи (The ways to optimize the determination of sensitization to the allergens of the mite group)»; «Компонентний склад екстрактів алергенів для шкірного тестування в Україні (Component composition of allergen extracts for skin testing in Ukraine)».       

Потужність наукових розробок з проблем алергології та імунології в Україні дає надію на те, що наші вчені продовжать вигравати гранти на участь у Конгресі ЕААСІ та призи за найкращі наукові презентації. Фахівці з алергології та клінічної імунології з нетерпінням чекають наступної зустрічі на Конгресі EAACI 2022 і сподіваються на те, що він буде проведений у більш звичному для них форматі.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу