Третього липня більше 6000 лікарів з різних куточків України зібралися разом з кафедрою кардіології на онлайн-навчання на консиліумі спеціалістів при коморбідних станах.

Головною темою заходу стала: раптова серцева смерть. Цікава дискусія відбулася між кардіохірургом-аритмологом С. Пророком та к.мед.н., ехо-кардіографістом О. Нудченком при розборі питань: чому футболісти під час гри втрачають свідомість, а діти помирають на уроках фізкультури. Найголовніше з дискусії: завжди має бути дефібрилятор у школах, на спортивних змаганнях, у сімейного лікаря в амбулаторії, у місцях масового користування.

Професор М. Долженко ознайомила медиків із сучасними даними щодо діагностики та лікування периферичного атеросклерозу. А також відповіла на найпоширеніші питання: чому у хворих мерзнуть ноги та трапляються судоми вночі.

Тривозі, психоемоційним розладам та сомато-вегетативній дисфункції, можливостям медикаментозної корекції, присвятила свій майстер-клас професор О. Морозова.

Особливості лікування артеріальної гіпертензії у жінок у пременопаузі були озвучені к.мед.н. Л. Конопляник.

І на завершення заходу професор С. Федорів розібрав останні оновлення  щодо використання ПОАК при ФП, спираючись на практичне керівництво EHRA 2021.

По завершенню консиліуму лікарі мали можливість отримати сертифікат встановленого зразка.

Корисність матеріалу: 49.5% - 2 Голосів