15 жовтня 2021 року співробітники кафедри медицини праці, психофізіології та медичної екології НУОЗ України імені П. Л. Шупика взяли участь у вебінарі «Відкрита наука на захисті клімату», який проводився в рамках світових Днів програми Еразмус (#ErasmusDays 2021).

Актуальність вебінару визначена тим, що поточні зусилля по боротьбі зі зміною клімату та його впливом у всьому світі залишаються недостатніми. Організатори вебінару вважають, що наука та підвищення обізнаності у суспільстві є ключем до реального прогресу. «Відкрита наука» дає змогу покращити науковий процес за допомогою відкритих та колаборативних способів отримання і обміну знаннями та даними і може дати справжній імпульс діям на захист клімату.

З матеріалами вебінару можна ознайомитись за посиланням.

В рамках проєкту раніше було видано навчальний посібник «Адаптація до зміни клімату» (2015), який можна завантажити за посиланням.

Рекомендуємо також ознайомитись з матеріали щодо впливу змін клімату на економіку і демографію країн (Міжнародна метеорологічна організація за посиланням), на трудові ресурси і робочі місця (Міжнародна організація праці за посиланням), на системи охорони здоров’я країн (ВООЗ за посиланням).\

Дослідження впливу змін клімату на здоров’я працюючих в Україні є пріоритетним науковим і освітнім напрямком кафедри медицини праці, психофізіології та медичної екології НУОЗ України імені П. Л. Шупика. Дане питання розглядаються в рамках 1-тижневого циклу ТУ «Актуальні медико-екологічні проблеми та шляхи їх вирішення», навчальна програма якого оновлена у березні 2021 р. (рекомендований контингент слухачів за посиланням).