Щорічний конгрес Європейської асоціації кардіо-торакальних хірургів (EACTS) – це найбільша європейська подія для спеціалістів, котрі займаються хірургічним лікуванням патологій серця та органів грудної клітки.

Даний захід пропонує унікальну можливість ознайомитися з найновішими науковими дослідженнями, дізнатися про останні новинки кардіо-торакальної хірургії та, що важливо, взяти участь у обговорені отриманих результатів разом із світовими експертами у даній галузі.

Цього року, зважаючи на обмеження щодо COVID-19, 35-й конгрес Європейської асоціації кардіо-торакальних хірургів відбувався у гібридному форматі протягом 13-16 жовтня у Барселоні, та поєднував у собі можливість делегатам особисто відвідувати заходи з онлайн переглядом через віртуальну платформу.

В рамках конгресу також проводився сателітний симпозіум – 21-th Conference on Perfusion Education & Training (ECoPEaT) під егідою European Board of Cardiovascular Perfusionists, на якому було представлено ретроспективне дослідження кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НУОЗ України імені П.Л. Шупика (науковий керівник – проф. О. Лоскутов, відповідальний виконавець – проф. О. Дружина) на тему: «Застосування ЕКМО під час реваскуляризації міокарда у ангіографії: власний досвід». В даному ретроспективному дослідженні проводився аналіз випадків підключення ЕКМО при проведенні черезшкірних коронарних втручань у ДУ «Інститут серця МОЗ України» впродовж 2014-2018 рр. Загалом, дослідження викликало значну зацікавленість серед делегатів конференції, що підтверджується жвавим обговоренням та рядом запитань в кінці сесії.

Презентація наукових досліджень кафедрою анестезіології та інтенсивної терапії на міжнародних семінарах є невід’ємною складовою її наукової діяльності, що дозволяє не тільки показати свою роботу для загалу, але й отримати цінні поради та вказівки щодо майбутніх досліджень.