Відповідно до Реєстру з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій у 2021 році, упродовж 15-16 жовтня 2021 року у м. Чернівці, відбулася ІІ науково-практична конференція з міжнародною участю «Респіраторна школа в педіатрії, отоларингології та сімейній медицині».

Засідання конференції були проведені в палаці «Академічний» Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет». Учасників конференції привітав проректор з наукової роботи БДМУ, професор Олександр Іванович Іващук, а також, до вітань долучились Олег Васильович Чорний, директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, Юрій Миколайович Лесюк, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів, професор Анатолій Лук’янович Косаковський, президент Асоціації дитячих оториноларингологів України, завідувач кафедри дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика, професор Олена Костянтинівна Колоскова, завідувач кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб БДМУ.

У конференції взяли участь науковці та фахівці практичної медицини майже з усіх куточків України. Почесними гостями були делегати з Грузії та Румунії. У рамках наукового заходу провідні вітчизняні експерти та колеги з зарубіжжя представили цікаві доповіді про сучасні тенденції у веденні пацієнтів з респіраторною патологією, поділилися власним досвідом впровадження нових концепцій у діагностику та лікування низки захворювань. Серед широкого спектра обговорюваних питань увага багатьох спікерів була сконцентрована на інфекційно-запальні захворювання дихальних шляхів у дітей, яка є однією з найбільш актуальних проблем ХХІ століття.

Новітні технології та підходи до лікування до захворювань верхніх дихальних шляхів у дітей традиційно об’єднала провідних вітчизняних вчених, їхніх зарубіжних колег і практичних лікарів. Цікаву доповідь, присвячену лікуванню та превенції гострих та хронічних респіраторних інфекцій, до  уваги аудиторії представив директор клініки Іашвілі (м. Тбілісі) – професор Іване Чхаїдзе. Про COVID-19 та астму у дітей детально розповів Раду Дякону (Крайова, Румунія).

З цікавими доповідями про актуальні проблеми педіатрії та дитячої отоларингології виступили вчені з України. Кожна доповідь викликала жваві дискусії, учасники конференції задавали актуальні питання, ділились, своїми думками, ідеями та досвідом лікування хворих.

В кулуарах продовжувався жвавий діалог між делегатами конференції про шляхи покращення результатів лікування пацієнтів із захворюваннями дихальних шляхів у непростих умовах медичних реформ. Це дає можливість визначити перспективи подальшого розвитку різних напрямків медицини в Україні.

На конференції було представлено 40 усних та 27 стендових наукових доповідей. Співробітниками кафедри дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії було зроблено 20 доповідей.

16 жовтня 2021 року відбулася сателітна секція молодих вчених, сателітна секція «Сучасні технології навчання і викладання у контексті вищої медичної освіти», стендові доповіді, які були представлені як в off line, так і в on line форматі, та було проведено 7 майстер-класів у симуляційному центрі БДМУ: «Практичні аспекти спірометрії в педіатричній практиці» (Галина Білик), «Тактика ведення дітей із стороннім тілом дихальних шляхів на ранньому етапі» (Наталя Богуцька), «Гострий стенозуючий ларинготрахеїт у дітей: діагностика та невідкладна допомога» (Лорина Іванова), «Отоскопія в практиці педіатра та сімейного лікаря» та «Косметичний шов в практиці отоларинголога» (професор Анатолій Косаковський), «Трахеотомія» (професор Світлана Левицька), «Анафілаксія на медикаменти та вакцини у дітей: надання невідкладної допомоги в критичних ситуаціях» (доцент Ульяна Марусик, Роман Ткачук).

Культурна програма конференції дала змогу учасникам та гостям познайомитись з Чернівцями, колоритом Буковинського краю, пізнати  його історію та сьогодення.

Загалом, в роботі конференції взяло участь понад 1000 (більше300 off line та біля 800 on line) фахівців з профільних установ України (насамперед конференція зацікавила сімейних лікарів, педіатрів, отоларингологів, дитячих отоларингологів та сурдологів).  Всі учасники конференції отримали багато цікавої та корисної інформації з різних розділів педіатрії, оториноларингології та дитячої оториноларингології.

Під час конференції працювала виставка фармацевтичних препаратів та медичної техніки.

По закінченню конференції була прийнята резолюція, направлена на покращення допомоги дітям України.

Актуальність матеріалу: 68.5% - 2 Голосів