2 листопада 2021 відбулась спільна онлайн зустріч редакторів, видавців журналів, співзасновниками яких є НУОЗ України імені П. Л. Шупика та працівників наукової бібліотеки Університету. Завідувачка наукової бібліотеки Університету Валентина Бурлакова привітала присутніх та подякувала за підтримку та постійне поповнення біблотечного фонду новими номерами наукових видань.

Також вона відмітила, що бібліотека сьогодні може стати додатковою платформою для просування видань через свої електронні ресурси.

Протягом 2021 року редакції видань, співзасновником яких є Університет, проводили процедуру перереєстрації у звязку зі зміною наіменування співзасновника тощо. Вже 25 наукових журналів отримали оновлені Свідоцтва про реєстрації засобів масової інформації та 5 видань знаходяться на розгляді. У 2021 році 2 науково-практичних журнали були прийняті до міжнародної наукометричної бази SCOPUS: Педіатрія. Східна Європа (видавництво «Профессиональные Издания» Республіка Білорусь) - у січні та Український журнал серцево-судинної хірургії (видавництво «Професійні видання. Східна Європа», Україна) – у серпні, повідомила Олена Рачинська.

Жваву дискусію між колегами викликала тема принциповості редакції у відборі найкращих рукописів для публікації, яка веде до підвищення рейтингу журналу. Досвідом роботи з авторами поділилася Людмила Євтушенко, директор видавництва «Профессиональные издания» Республіка Білорусь, яке вже більш ніж 5 років активно просуває свої видання у міжнародних наукометричних базах Scopus та Web of Sciencе.

Ініціатором та модератором зустрічі був відділ наукових електронних ресурсів та інформаційних технологій наукової бібліотеки НУОЗ України імені П. Л. Шупика ([email protected])