Майбутній потенціал вітчизняної науки формується вже сьогодні. Саме тому університетська освіта й наука є визначальними ланками інноваційного розвитку суспільства. А основу його складатимуть сьогоднішні аспіранти – молоді здобувачі наукового ступеня доктора філософії.

Дотримуючись такої думки, кафедра анестезіології та інтенсивної терапії намагається створювати сприятливе наукове середовище для молодих фахівців, які разом з практичною діяльністю, хочуть також займатися науковими розробками.

Так, 20 грудня 2021 року підсумком чергових наукових досліджень став успішний захист дисертаційних робіт аспірантами кафедри: Володимиром Колесніковим, Таїсією Данчиною та Олексієм Фуркало.

У роботах цих молодих вчених розглядалися проблемні питання кардіоанестезіології («Особливості анестезіологічного забезпечення пацієнтів з супутньою артеріальною гіпертензією при виконанні операцій аортокоронарного шунтування в умовах штучного кровообігу», виконавець – Володимир Колесніков, науковий керівник – професор Олег Лоскутов), нові методи анестезіологічного забезпечення («Мультимодальна малоопіоїдна анестезія у пацієнтів кардіохірургічного профілю під час аортокоронарного шунтування в умовах штучного кровообігу», виконавець – Таїсія Данчина, науковий керівник – професор Олег Лоскутов) та інтенсивної терапії гострого коронарного синдрому («Інтенсивна терапія невідкладних станів при ендоваскулярній реваскуляризації міокарду у пацієнтів похилого віку з гострим коронарним синдромом», виконавець – Олексій Фуркало, науковий керівник – професор Олег Лоскутов).

Офіційні опоненти та рецензенти перелічених дисертаційних робіт відзначили актуальність та якість наукових досліджень та побажали кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії НУОЗ України імені П. Л. Шупика й надалі працювати над ініціативними науковими розробками.