Раді повідомити, що у грудні 2021 року в США була надрукована монографія «TRIPs Across Epithelial and Endothelial Barriers in Health and Disease», яку розробили спільно представники кафедри терапії і геріатрії Інституту сімейної медицини Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика та ННЦ «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченко.

10 розділів монографії присвячені ролі ендотеліальних бар’єрів та TRP каналів (рецептор-керовані катіонні канали) щодо виникнення різних захворювань людини.

У одному з основних розділів, відображено роль кишкової мікробіоти, яку підготував професор Андрій Дорофєєв, одночасно він є співавтором ще одного розділу, в якому йдеться мова про універсальні кишкові бар’єри.