18 грудня у Києві відбулась Школа цифрових технологій «Променева діагностика остеопорозу», що завершила програму заходів 2020 року Всеукраїнської асоціації рентгенологів з підвищення професійного рівня спеціалістів.

Особливістю Школи стали її лектори – провідні спеціалісти з діагностики остеопорозу ДУ «Інституту геронтології імені  Д. Ф. Чеботарьова НАМН України» професор Н. Григор’єва та д.мед.н. М. Бистрицька, а також доцент кафедри педіатрії № 1 НМУ імені О. О. Богомольця д.мед.н. Н. Балацька.

Кафедру ядерної медицини, радіаційної онкології та радіаційної безпеки в межах заходів Асоціації традиційно представляв к.т.н. Юрій Коваленко, який виступив із лекцію «Метрологічні питання в рентгенівській денситометрії». Лекція викликала зацікавленість аудиторії та жваве обговорення.

До програми Школи увійшли такі лекції: «Системний остеопороз: сучасний погляд на діагностику та лікування» (Н. Григор’єва, м. Київ), «Променеві методи діагностики остеопорозу» (О. Шармазанова, м. Харків), «Рентгенівська денситометрія в клінічній практиці» (М. Бистрицька, Київ), «Кісткова тканина у дітей в нормі та при травматичних ушкодженнях» (О. Шармазанова, К. Романовська, Харків), «Особливості проведення та інтерпретації денситометрії у дітей» (Н. Балацька, Київ), «Можливості томосинтезу в діагностиці структури кісткової тканини: технологія і клінічне використання» (С. Мірошниченко, О. Шармазанова, Київ-Харків), «Остеопороз при ендокринних захворюваннях» (М. Уріна, О. Шармазанова, Київ-Харків).

На виконання карантинних заходів у залі була обмежена кількість слухачів, проте кожна доповідь активно обговорювалася, що свідчить про зацікавленість учасників програми Школи питань. Окрім того, враховуючи численні запити рентгенологів тепер є можливість заочної участі в заходах і перегляд усіх лекцій у запису.

Підводячи підсумки учасники Школи цифрових технологій висловили побажання щодо проведення в 2021 році спільного міждисциплінарного науково-практичного заходу та сподівання на більш сприятливу епідситуацію, що, зокрема, дозволить очно взяти участь більшій кількості спеціалістів із різних регіонів країни.