Другого березня 2021 року на кафедрі хірургії та судинної хірургії НУОЗ України імені П. Л. Шупика розпочалося навчання лікарів-інтернів другого року за спеціальністю «Хірургія».

Завідувач кафедри хірургії та судинної хірургії професор Сергій Саволюк на вступній лекції доповів про план другого року навчання в інтернатурі та завдання, які стоять перед молодими фахівцями в цих складних карантинних умовах. Він окреслив вимоги щодо рівня теоретичної та практичної підготовки з акцентами на сучасні малоінвазивні хірургічні (лапароскопічні, ендоскопічні, пункційні) методики та технології швидкого відновлення, на принципи доказової медицини в умовах ургентної та планової хірургії, розповів про особливості та умови надання хірургічної допомоги під час пандемії COVID-19.

Були представлені графіки лекцій, семінарських та практичних занять, які проводитимуть як в дистанційному режимі (онлайн), так і аудиторно (у підгрупах по п'ять осіб) на клінічних базах кафедри різної форми власності, — погоджено графіки роботи в симуляційному класі кафедри для відпрацювання базових мануальних навичок лапароскопії (лапароскопічні тренажери, електрохірургічні інструменти та платформи, зшиваючи апарати). Оприлюднено розклад занять на суміжних циклах з акцентом уваги на підготовці до ліцензійного іспиту КРОК-3.

Після завершення виробничої наради співробітники кафедри хірургії та судинної хірургії побажали наснаги в навчанні та опануванні тонкощів професії хірурга своїм молодим колегам в умовах пандемії.