Кафедра дитячих і підліткових захворювань Національного університету охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика завжди підтримує ініціативи та бажання молодих лікарів удосконалювати свої знання та практичні навики в педіатрії. То ж коли звернувся лікар-інтерн кафедри Олександр Оліфір з проханням дозволити відрядження у волонтерських цілях до Мексики, керівництво кафедри пішло йому назустріч.

Організація Love Volunteers координує та надає доступні програми для пізнання медичної системи та культури інших країн, координуючи волонтерів із закладами, що потребують волонтерської допомоги.

Програма Олександра Оліфіра передбачала догляд та медичний супровід недоношеної дитини у місті Канкун у Штаті Кінтана Ру на період з 8 до 28 лютого 2021 року. Догляд за дитиною здійснювався за рекомендаціями медичного персоналу щоденно, за виключенням неділі. В обов’язки лікаря-інтерна входив контроль за правильністю вигодовування дитини, проведення гігієнічних процедур, введення ліків та забезпечення щоденної інсоляції. Окрім того, Олександ Оліфір мав змогу бути присутнім на планових оглядах дітей лікаря-педіатра  Dr. Adolfo de Jesus. Він допомагав лікарю під час консультацій проводити антропометрію, робити забір аналізів для неонатального та генетичного скринінгу, брав участь у здійсненні вакцинації. Це дозволило йому ознайомитися з системою надання первинної педіатричної допомоги в Мексиці, пізнати етапи освіти лікарів в даній країні.

Олександр зарекомендував себе під час волонтерської місії як добре освічений лікар, допитливий та вправний працівник, чуйна та доброзичлива людина. Він достойно показав своїм прикладом якість української медичної освіти та її конкурентну спроможність, а також бажання українських медиків інтегруватися в світову медичну спільноту.

Кафедра дитячих і підліткових захворювань Національного університету охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика під керівництвом професора Галини Бекетової і надалі буде сприяти лікарям-інтернам розширювати свої можливості по удосконаленню комунікативних та професійних навичок.