19-20 жовтня у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» в рамках Міжнародного симпозіуму з лабораторної медицини відбулась науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні підходи до менеджменту медичних лабораторій  та якості лабораторних послуг». Організатори Конференції: НУОЗ України імені П. Л. Шупика та Всеукраїнська асоціація клінічної хімії та лабораторної медицини (ВАКХЛМ) за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.

Всього в роботі Конференції взяло участь 300 спеціалістів персонально та більше 1400 — дистанційно.

На відкритті Конференції з вітаннями до учасників виступили перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Комаріда, декан факультету підвищення кваліфікації викладачів професор Лариса Бабінцева та завідувач кафедри клінічної лабораторної діагностики, президент ВАКХЛМ професор Сергій Клименко.

Пленарні засідання першого дня Конференції присвячено питанням лабораторної медицини в контексті державної програми медичних гарантій і актуальним проблемам менеджменту медичних лабораторій. Зокрема корисним виявився досвід КНП «Дитяча міська поліклініка № 6» Одеської міськради щодо роботи з Національною службою здоров’я України. Зацікавленість викликала доповідь завідувача кафедри медичної інформатики професора Озара Мінцера на тему «Технологічна трансформація лабораторної медицини». Мейнстрімом виступів розглянуто проблемні питання лабораторної медицини, представлені провідними експертами асоціації та спеціалістами галузі з різних регіонів України.

Пленарні засідання другого дня Конференції присвячено актуальним проблемам медичних лабораторій в умовах пандемії COVID-19, зокрема лабораторне забезпечення епідеміологічного контролю COVID-19 в адміністративно-промисловому регіоні та клінічній вірусологічній лабораторії, а також сучасним технологіям лабораторної діагностики.

Протягом Конференції з доповідями та майстер-класами виступили науково-педагогічні працівники кафедри клінічної лабораторної діагностики: завідувач кафедри професор Сергій Клименко, доценти Сергій Сілонов та Олена Завадецька, асистент кафедри к.мед.н. Оксана Берник.

Важливою складовою заходу стали: робоча нарада опорних кафедр за фахом «Клінічна біохімія», засідання ради ВАКХЛМ та засідання ТК 166 «Клінічні лабораторні дослідження та системи для діагностики in vitro».

У результаті дискусій та обговорень Конференції прийнято рішення звернутися до НСЗУ від імені ВАКХЛМ із пропозиціями покращення взаємодії НСЗУ та закладів охорони здоров’я.