З 26 по 29 жовтня 2021 р. у Києві відбувся VIII Національний конгрес ревматологів України під керівництвом академіка НАМН України, президента Всеукраїнської асоціації ревматологів України, професора В. Коваленка. Засідання Конгресу були присвячені найактуальнішим питанням ревматології та внутрішньої медицини, що дало змогу зацікавити лікарів різних спеціальностей..

Доповіді були присвячені оновленим рекомендаціям EULAR/ACR, новітнім технологіям лікування спондилоартритів, питанням інноваційної терапії запальних артропатій, підходам до діагностики і раціональної терапії системного червоного вовчака та системних васкулітів, інфекційній безпеці й питанням вакцинації при ревматичних хворобах в еру COVID-19. Своїм баченням проблем діагностики та лікування ревматичних захворювань поділилися іноземні гості з Великої Британії, Австрії, Нідерландів.

На конгресі присвятили свої виступи педіатричним проблемам НПП Інституту сімейної медицини НУОЗ України імені П. Л. Шупика професор Т. Марушко з доповідями «Сучасна стратегія лікування ювенільного ревматоїдного артриту» та «Національний досвід реалізації програми ювенільного ідіоматичного артриту», професор О. Ошлянська з доповіддю «MIS-C: нова хвороба чи нове бачення хвороби Кавасакі у дітей?».

В роботі конгресу також взяли участь представники громадських організацій громадського союзу «Орфанні захворювання України». Голова ради громадського союзу «Орфанні захворювання України» Т. Кулеша представила доповідь «Підтримка  громадськими організаціями заходів по забезпеченню пацієнтів сучасним інноваційним лікуванням».

Конгрес відбувся в дружній, конструктивній обстановці, більше трьох тисяч лікарів змогли взяти участь та отримати нові знання та практичні навички для успішної повсякденної роботи.

Корисність матеріалу: 68.5% - 2 Голосів