26-29 жовтня 2021 року відбувся VIII Національний конгрес ревматологів України, який вперше в Україні проводився спільно з Європейським альянсом асоціацій ревматологів (EULAR). У цьому році через карантинні заходи, зумовлені поширенням COVID-19, конгрес проводили за змішаною формою, в режимі онлайн та офлайн.

Організаційний комітет підготував програму з використанням нових форматів, щоб найефективніше представити доповіді та дискусії, в яких взяли участь відомі вчені України та зарубіжних країн.

На конгресі зареєструвалось біля 800 лікарів ревматологів та терапевтів з усієї України. Кафедра терапії та ревматології НУОЗ України імені П. Л. Шупика взяла активну участь у конференції. Науково-організаційним комітетом були: академік НАМН України, президент Асоціації ревматологів України, проф. В. Коваленко (голова), проф. О. Борткевич.

26 жовтня академік НАМН України В. Коваленко відкрив конференцію та виступив з проблемною доповіддю «Інноваційні технології та прогрес в ревматології». Проблема гіперурикемії залишається актуальною і на сьогодні, тому 26 жовтня відбулася «Міждисциплінарна дискусія: Гіперурікемія: межі міждисциплінарних повноважень», в якій виступили завідувач кафедри терапії та ревматології, академік НАМН України В. Коваленко та декан терапевтичного факультету, професор С. Кушніренко.

26 жовтня в межах конгресу відбулася секція молодих вчених, модераторами  виступили кандидат медичних наук Ю. Білявська, кандидат медичних наук А. Крилова.

27 жовтня професор кафедри терапії та ревматології О. Борткевич виступив з доповіддю «Остеоартит: можливості впливу на гіперурикемію та порушення вуглеводного обміну», а доцент кафедри терапії та ревматології А. Крилова 28 жовтня виступила з доповіддю «Диференційований підхід до уратзнижуючої терапії подагри в залежності від віку та коморбідності».

У кінці конгресу відбулася нарада Асоціації ревматологів України, головних спеціалістів НАМН і експертів МОЗ України, головних обласних ревматологів та терапевтів, а також провідних фахівців.

На урочистому нагородженні були відмічені працівники кафедри терапії та ревматології професор О. Борткевич - почесною грамотою президента Національної академії медичних наук України за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм,  а також  грамотою Всеукраїнської асоціації ревматологів України за активну участь у роботі Всеукраїнської асоціації ревматологів України професор В. Казимирко, доценти Т. Сілантьєва, А. Крилова.

Усі учасники конгресу, які брали участь в режимі on-line, могли поставити запитання, залишити коментарі в чаті та послухати не тільки доповіді та лекції, а й почути живі дискусії, думки та обговорення проблемних питань кількома експертами.

Запис трансляції доступний після завершення конгресу, отримати доступ до трансляцій ви можете на сайті: https://rheumahub.org.ua